[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Hlohovci zavŕšili slávenie Nanebovzatej svätou omšou a ulicami mesta
P:3, 16. 08. 2023 10:40, DOM

Hlohovec 16. augusta (TK KBS) Vo farnosti Hlohovec vyvrcholilo slávenie sviatku Nanebovzatia Panny Márie slávnostnou svätou omšou na miestnej Kalvárii. Program sa začal modlitbou posvätného ruženca pod vedením bratstva dominikánskych terciárov. Hlavným celebrantom a kazateľom svätej omše bol Lukáš Blažo, asssesor, sektetár trnavského arcibiskupa Mons. Jána Oroscha, ceremoniár a notár na Arcibiskupskom úrade v Trnave, ktorý v Hlohovci pôsobil v roku 2016 ako diakon. Koncelebroval hlohovský dekan Jozef Schwarz, kaplán Samuel Sádecký a páter Jeremiáš Daniel Kvaka OFM.

Na začiatku svätej omše sa požehnala obnovená lurdská jaskynka, na ktorej obnove sa podieľalo Vlastivedné múzeum v Hlohovci a bratstvo dominikánskych terciárov. Slávnostný kazateľ spomenul na svoje pôsobenie v Hlohovci, kde zažíval svoje začiatky. Dôvodom, prečo sme sa stretli na tomto mieste, je odchod blízkeho človeka, odchod našej Nebeskej Matky Panny Márie, ktorá bola s telom i dušou vzatá do neba. V nej sa plní aj prísľub Ježiša Krista pre nás, ktorý povedal, že nám pripraví príbytok v nebi, uviedol kazateľ. 

Keďže v Hlohovci funguje Združenie mariánskej mládeže, jej členovia si rozdelili čítania aj obetné dary. Svätú omšu doprevádzal spev farského spevokolu. Dekan Jozef Schwarz sa na záver poďakoval kazateľovi a daroval mu kríž zo storočného orecha. Zároveň sa poďakoval všetkým, ktorí pomáhali pri príprave tejto slávnosti. Po požehnaní sa veriaci so sviecami rukách presunuli ulicami mesta za spevu dychovky do Farského kostola, kde sa slávnosť zavŕšila Eucharistickým požehnaním.

TK KBS informovala Lucia Froncová( TK KBS, lf; ml ) 20230816017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]