[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Slovenskej Ľupči bola víkendovka cyrilo-metodského spoločenstva
P:3, 16. 08. 2023 10:25, DOM

Košice 16. augusta (TK KBS/TS KBS) V dňoch 11. - 13. augusta 2023 sa uskutočnilo medzinárodné formačno-edukačné a duchovné stretnutie CM Gemeinschaftswochenende v Slovenskej Ľupči. Stretnutie každoročne organizuje katolícky zahraničný študijný program CM Exchange.

Tento študijný program je nosným projektom Komisie pre medzinárodné vzťahy Spolku sv. Cyrila a Metoda (SSCM). Skrze CM Exchange program môžu vybraní slovenskí žiaci z najlepších slovenských gymnázií absolvovať polročný pobyt v Nemecku, kde navštevujú nemecké partnerské gymnázium a angažujú sa v miestnom farskom spoločenstve. Počas pobytu majú možnosť osobnostného, intelektuálneho a duchovného rozvoja aj vďaka individuálnemu mentoringu a duchovnému vedeniu, ktoré zabezpečuje duchovný riaditeľ CM Exchange programu Miroslav Házy, pôsobiaci v Nemecku.

Zmysel tohto letného podujatia je prepojiť absolventov s aktuálnymi a novými žiakmi programu. Víkend v Slovenskej Ľupči prebiehal v nemeckom jazyku a zúčastnili sa ho nemeckí a slovenskí lektori a sympatizanti projektu CM Exchange. Trojdňový program obsahoval prednášky na spoločensko-politické témy, tvorivé dielne, diskusie a samozrejme aj modlitbu.

Vrcholom podujatia bolo slávenie gréckokatolíckej sv. liturgie. Ďalším dôležitým bodom bolo odovzdanie certifikátov novým absolventom CM programu. Popri oficiálnom programe sa našiel čas aj na šport, prechádzku prírodou a zaujímavé rozhovory. Tohtoročného víkendového pobytu sa zúčastnilo 20 mladých, z toho päť lektorov z Bavorska.

Tento rok absolvovali CM program dve študentky a od septembra tohto roka budú vyslaní do Bavorska traja noví CM študenti. Svojou prítomnosťou podujatie poctili aj predseda Spolku sv. Cyrila a Metoda Martin Mráz a podpredseda Michal Hospodár. Podujatie sa uskutočnilo aj vďaka finančnej podpore Nadácie Hannsa Seidela na Slovensku.

_
Zdroj: TS KE, Miroslav Házy( TK KBS, ts ke; ml ) 20230816016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]