[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Opus Dei prijíma pápežovo motu proprio so synovskou poslušnosťou
P:3, 10. 08. 2023 17:41, ZAH

Rím 10. augusta (VaticanNews) Prelát Opus Dei Mons. Fernando Ocáriz píše členom diela po zverejnení pápežského motu proprio z 8. augusta, ktoré zavádza zmeny v dvoch kánonoch týkajúcich sa osobných prelátov.

„Píšem tieto slová, aby som sa s vami podelil o to, že tieto dispozície Svätého Otca prijímame s úprimnou synovskou poslušnosťou, a aby som vás poprosil, aby sme aj v tomto smere zostali všetci veľmi jednotní." Takto sa vyjadril prelát Opus Dei mons. Fernando Ocáriz, obracia na veriacich prelátov v posolstve vydanom vo štvrtok 10. augusta, dva dni po zverejnení pápežovho motu proprio, ktoré obsahuje úpravy dvoch kánonov týkajúcich sa osobných prelátov. Touto synovskou poslušnosťou voči rímskemu pápežovi členovia prelatúry „nasledujú ducha, v ktorom žil svätý Josemaría a jeho nástupcovia vo vzťahu ku všetkým pápežským nariadeniam týkajúcim sa Opus Dei," píše Ocáriz. „Keďže Dielo je skutočnosťou Boha a Cirkvi, Duch Svätý nás vedie za každých okolností," potvrdzuje prelát. Rovnako „a logicky sa motu proprio z 8. augusta musí zohľadniť pri úprave a aktualizácii stanov Diela, ktorá prebieha už rok,“ zdôrazňuje sa v liste.

Z tohto dôvodu Ocáriz opakuje žiadosť o modlitbu, ktorú vyslovil v októbri 2022, keď členov Opus Dei požiadal, aby „konkrétnymi detailmi podporovali jednotu vo svojej duchovnej rodine a so všetkými kresťanmi a slúžili Cirkvi tak, ako si Cirkev želá, aby jej bolo slúžené.“ „Takto prispejeme k evanjelizácii sveta prostredníctvom krásy charizmy, ktorú dostal svätý Josemaría,“ dodal. Ocáriz vo svojom liste ďalej zdôrazňuje, že „úpravy uvedené v týchto kánonoch sa týkajú všeobecného práva osobných prelátov.“ „V dodatku týkajúcom sa laikov - zmyslu existencie Opus Dei: obyčajných kresťanov uprostred sveta, ktorí hľadajú Boha prostredníctvom svojej profesionálnej práce a bežného života - sa výslovne uvádza skutočnosť, že sú veriacimi svojich diecéz, ako každý iný katolík. V prípade Diela sú vďaka špecifickému povolaniu tiež členmi tejto nadprirodzenej rodiny".

Na záver prelát povzbudil všetkých, aby sa na nadchádzajúcu slávnosť Nanebovzatia Panny Márie zverili materinskému príhovoru Panny Márie. Prelatúra už 8. augusta oznámila, že bude skúmať dôsledky motu proprio pre právnu organizáciu Opus Dei „v duchu spoločenstva so Svätým Otcom.“( TK KBS, VaticanNews CZ; ml ) 20230810031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]