[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nitrianska Kalvária bude hostiť výročnú ďakovnú púť k Matke Božej
P:3, 09. 08. 2023 12:30, DOM

Nitra 9. augusta (TK KBS) Misionári Verbisti a farnosť Nitra – Kalvária pozývajú na výročnú púť k Matke Božej na nitriansku Kalváriu, ktorá bude v dňoch 12. – 13. augusta 2023. Je zabezpečený bohatý program pre deti, mládež i rodiny - pre slovensky i maďarsky hovoriacich pútnikov. Nedeľnú slávnostnú svätú omšu o 10:00 prinesie v priamom prenose Televízia LUX. 

Hlavné pútnické sväté omše v slovenskom jazyku budú celebrovať v nedeľu  nitriansky biskup Mons. Viliam Judák, v sobotu pomocný nitriansky biskup Mons. Peter Beňo a svätú omšu v maďarskom jazyku bude v sobotu celebrovať biskup z maďarského Szombathely Mons. Székely János.

Na základe duchovných zväzkov kostola Nanebovzatej Panny Márie v Nitre s pápežskou Bazilikou Panny Márie Snežnej v Ríme je možné získať pri návšteve chrámu počas všetkých slávností úplné odpustky. Liturgické slávenia v slovenskom i maďarskom jazyku bude dopĺňať pobožnosť Krížovej cesty, adorácia, modlitba posvätného ruženca a program pre deti a rodičov.

Tento rok pátri verbisti zároveň oslavujú jubileum 100 rokov pôsobenia Spoločnosti Božieho Slova na Slovensku a v Česku. Pri tej príležitosti púť bude doplnená aj o besedu s misionármi. Súčasťou programu bude aj predstavenie Komunity Cenacolo s názvom MASKY. Viac informácii je možné nájsť na plagáte a webovej stránke kalvaria.verbisti.sk.

Nitra, put, Nanebovzata, plagat

Z histórie púte

Od roku 1766 sa na kalvárskom vŕšku v Nitre koná výročná ďakovná púť občanov mesta Nitra a blízkeho i ďalekého okolia pri príležitosti Slávnosti Nanebovzatia Panny Márie. Nábožná účasť veriaceho ľudu na čele s magistrátom mesta sa vždy spájala s poďakovaním sa Bohu za jeho pomoc v ťažkostiach a za jeho dobrodenia. Pútnici ďakovali Bohu za dar starostlivej Matky Márie, pod ktorej ochranný plášť zverovali seba i svojich najbližších. Aj tento rok

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20230809018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]