[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovenskí skauti sa pre tajfún presúvajú na bezpečné miesta v Soule
P:3, 07. 08. 2023 13:20, ZAH

Bratislava, 7. august 2023) Koncom júla odcestovala 86-členná delegácia zo Slovenska do Južnej Kórey, aby sa zúčastnila na svetovom skautskom jamboree – najväčšom vzdelávacom podujatí na svete. Skauti si už niekoľko dní užívajú atmosféru jamboree, zažívajú dobrodružstvá a spoznávajú rovesníkov z iných krajín a kontinentov. Napriek tomu, že Kórea zažíva horúčavy, všetci členovia slovenskej výpravy sú v bezpečí a je o nich postarané. Vzhľadom na blížiaci sa tajfún Khanun sa kórejský organizátor akcie, Svetová organizácia skautského hnutia (WOSM) a kórejská vláda rozhodli skrátiť pobyt na jamboree a presunúť účastníkov na bezpečné miesta v Seoule a jeho okolí, kde budú skauti pokračovať v podujatí.

Vedúci tím slovenského kontingentu nepretržite monitoruje situáciu spoločne s kórejskými organizátormi a WOSM na zaistenie bezpečnosti účastníkov. Napriek výzvam ako sú horúčavy a blížiaci sa tajfún Khanun si slovenskí účastníci užívajú skautské dobrodružstvo formou pripraveného programu. Treba však podotknúť, že pripravenosť táboriska nebola pri príchode na Jamboree dostatočne dokončená. Podnety na zlepšenie boli adresované organizátorom a následne na nich organizátori pracovali. 

Počas dnešného stretnutia vedúcich delegácií na jamboree bolo oznámené, že v dôsledku očakávaných silných dažďov a vetra tajfúnu Khanun, ktorý môže postihnúť Kóreu v oblasti, kde sa nachádza aj táborisko jamboree, účastníci opustia areál skôr ako bolo plánované. V utorok 8. augusta sa všetci účastníci presunú na bezpečné miesta určené organizátormi. Tu bude dobrodružstvo skautingu pokračovať. Návrat účastníkov zo Slovenska je stále stanovený na 13. august. Presný plán odchodu z táboriska rieši organizátor spolu s WOSM a kórejskou vládou.

Aktuálne informácie o slovenskej výprave na svetovom skautskom jamboree sú aktualizované na stránke Slovenského skautingu. Hlavný a priamy kontakt so skautmi a skautkami na jamboree v Južnej Kórey zabezpečuje komunikačná manažérka Miroslava Petrášová dostupná na e-maile scoutmoot@scouting.sk a telefónnom čísle +421 948 022 447. 

Slovenský skauting patrí medzi najväčšie mládežnícke organizácie na Slovensku a má vyše 100 ročnú tradíciu. Skauting spája skvelé zážitky s budovaním životných zručností a silného charakteru. Ponúka pestrú programovú paletu pre rôzne vekové kategórie detí a mládeže, čím umožňuje aktívne tráviť ich voľný čas. Za pomoci stoviek mladých a dospelých dobrovoľníkov vytvárame priestor na ich všestranný rozvoj. V Slovenskom skautingu je v súčasnosti registrovaných viac ako 7000 členov, ktorí pracujú v takmer 100 skautských zboroch v 50 okresoch.

TK KBS informovala Mária Dirgová( TK KBS, md; ml ) 20230807026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]