[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež sa stretne s nadáciou Scholas Occurrentes v portugalskom Cascais
P:3, 02. 08. 2023 09:24, ZAH

Vatikán 2. augusta (VaticanNews) Pápež František 3. augusta odcestuje do mesta Cascais neďaleko Lisabonu, aby sa na záver projektu "Život medzi svetmi" stretol s jeho mladými účastníkmi. Pápež urobí posledný ťah štetcom na trojkilometrovej nástennej maľbe, na ktorej mladí ľudia pracovali a ktorá predstavuje spojenie medzi rôznymi svetmi. Na tomto umeleckom diele sa podieľajú mladí ľudia rôznych vekových a sociálnych kategórií, príslušníci rôznych náboženstiev a neveriaci, pochádzajúci z rôznych národov. Pápež tento projekt dokončí.

Pápež František prispeje k namaľovaniu nového sveta, o ktorom snívajú mladí ľudia zo Scholas Occurrentes. „Sme veľmi vďační pápežovi Františkovi a organizátorom Svetových dní mládeže, že si dali tú námahu a navštívili nás v Cascais, aby sa s nami podelili o túto výchovnú skúsenosť, ktorá mení naše životy a dáva nám zmysel povstať a bojovať ďalej. Návšteva pápeža Františka v našom sídle je uznaním, ktorého sa Scholas dostalo za jeho úsilie o kvalitné vzdelávanie, integráciu a podporu ľudských hodnôt," hovorí José María Del Corral, svetový prezident medzinárodného hnutia Scholas Occurrentes.

Projekt "Život medzi svetmi"

Projekt "Život medzi svetmi" sa snaží stelesniť pedagogickú víziu pápeža Františka tým, že zdôrazňuje význam stretnutí medzi ľuďmi, medzi ľuďmi a svetom, medzi svetom a životom, kde život znovu získava svoj zmysel. Tento projekt zahŕňa vytvorenie 3 km dlhej nástennej maľby, ktorá sa zrodila z medzináboženských, medzigeneračných a medzikultúrnych stretnutí uskutočnených v rámci prípravy na návštevu pápeža Františka v komunite Scholas v portugalskom Cascais.

Nástenná maľba "Život medzi svetmi", ktorú vytvorila celá komunita, vznikla v sídle pápežskej nadácie Scholas, kde sa stretli mladí ľudia z rôznych krajín, aby sa podelili o svoje trápenia a sny a vytvorili toto umelecké dielo. Na tvorbe nástenných malieb sa podieľalo viac ako 2 000 ľudí, ktorí pracovali v skupinách po 5 - 10 ľudí a vytvorili 300 nástenných malieb, ktoré sa potom spojili do jedného umeleckého diela.

Scholas Occurrentes je medzinárodné výchovné hnutie pápežského práva, ktoré vzniklo dekrétom pápeža Františka, je prítomné na piatich kontinentoch a prostredníctvom svojej siete integruje viac ako pol milióna škôl a výchovných sietí. Jeho poslaním je odpovedať na výzvu vytvárať kultúru stretnutia a spájať mladých ľudí vo vzdelávaní, ktoré dáva zmysel.( TK KBS, VaticanNews CZ; ml ) 20230802015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]