[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Hospic sv. Alžbety v Ľubici dostal relikvie svätého pápeža Jána Pavla II.
P:3, 02. 08. 2023 08:29, DOM

Ľubica 2. augusta (TK KBS/Rádio LUMEN) Na Slovensku máme ďalšiu relikviu sv. Jána Pavla II. Od pondelka je trvalo umiestnená v Hospici sv. Alžbety v Ľubici pri Kežmarku, ktorý spravuje Spišská katolícka charita. Relikviu, kúsok látky s krvou svätého pápeža, slávnostne prevzal diecézny administrátor Spišskej diecézy Ján Kuboš.

V Hospici sv. Alžbety v Ľubici túžili po relikvii sv. Jána Pavla II. Po stretnutí s riaditeľom hospicu tomu napomohol riaditeľ Krakovskej diecéznej charity Tomasz Stec. „Podarilo sa mi stretnúť sa s kardinálom Dziwiszom a v mene hospicu ho poprosiť a pripomenúť mu žiadosť a prosbu o relikviu. Kardinál s veľkou radosťou vyhovel a poprosil ma, aj môjho zástupcu, aby sme ju priviezli sem a odovzdali ju. Dá sa povedať, že sme tu dnes ako delegáti kardinála," vysvetlil Stec.

Relikvia je umiestnená v kaplnke hospicu a prevzal ju diecézny administrátor Spišskej diecézy Ján Kuboš. „Posledné roky svojho života pápež Ján Pavol II. dal jedinečný príklad, ako máme niesť svoj kríž. Dal nám príklad trpezlivej aj obetavej lásky, ako vziať na vedomie choroby a zužitkovať ich na to, aby sa nám stali zdrojom posvätenia," uviedol biskup Kuboš. 

Relikvia pochádza z krvi odobratej pápežovi Jánovi Pavlovi II. v deň jeho smrti kvôli krvným testom pre prípad potreby transfúzie. V hospici si tento dar mimoriadne vážia. „Patrónov nikdy nie je dosť v hospici, lebo tu sa odohrávajú, by som povedal, finálne boje o večnosť človeka. Vždy cítime, keď modlitby aj žijúcich ľudí, ktorí sa stretávajú sem a modlia sa za tých príbuzných, ale aj tých, ktorí už odišli a prihovárajú sa za nich, tak sú dôležité veľmi," dodal riaditeľ hospicu Bohumír Živčák.

_
Zdroj: Rádio LUMEN, Mária Frísová( TK KBS, rlu, mf; ml ) 20230802012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]