[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Hlas mladých je pre Cirkev dôležitý, píšu pred SDM Katolícke noviny
P:3, 26. 07. 2023 11:05, DOM

Bratislava 26. júla (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny (30/2023) s blížiacimi sa Svetovými dňami mládeže v Lisabone pripomínajú, že i hlas mladých je pre Cirkev dôležitý. „Mladí ľudia môžu do života Cirkvi prinášať dynamiku, zápal, veľkodušnosť, ale aj radikálnosť. A potrebujú robiť dôležité, významné veci,“ hovorí saleziánka Dagmar Kráľová, ktorá slúži mladým biblickou pastoráciou.

O Svetových dňoch mládeže v Lisabone sa rozprávajú s členom slovenského organizačného tímu SDM, kňazom Pavlom Reiselom. „Veríme v toho istého Boha, ale každý za ním ide svojím spôsobom. Takže otvorenosť srdca je tá dôležitá vec, ktorú si treba zabaliť do batohu,“ radí Pavol Reisel a pre pútnikov do Lisabonu pridáva aj niekoľko ďalších praktických tipov.

Katolícke noviny prinášajú aj rozhovor s benediktínom Michalom Mária Kukučom, ktorý je známy ako Mních s kamerou. Prvý slovenský zasvätený vloger hovorí, že Duch Svätý môže pôsobiť i na sociálnych sieťach. „Počítač stále zostáva nástroj. Ak ho použijem ako veriaci a budem prítomný v digitálnom priestore, môže moja viera priniesť ovocie aj tam,“ tvrdí Michal Mária Kukuča.

V čom môže byť pre súčasného mladého človeka inšpiráciou blahoslavená Zdenka Schelingová? Odpoveď Katolícke noviny hľadali počas návštevy spoločenstva sestier Svätého kríža v Haniske. Jej nasledovníčky hovoria, že Zdenka inšpirovala a dodnes inšpiruje svojou vernosťou a silou odpustenia.

V Duchovnej obnove píšu o tom, ako byť dnes inšpiratívnym kresťanom. „Ľudia potrebujú autenticky stretnúť Boha ako Otca, nie jeho karikatúru. A to nájdu predovšetkým, keď stretnú kresťanov, ktorí sú ukotvení v láske, žijú v istote, že sú Božie deti, s pokorou prijímajú, že im bolo odpustené a svedčia ďalším o tom, čo pre nich Boh ako Otec znamená,“ približuje kňaz Ondrej Chrvala.

Katolícke noviny prinášajú i pohľad na to, ako to vyzerá na skautskom tábore skautov zo 152. zboru Javorov Varín. Každé leto ich skauting spája v jedno krásne, silné spoločenstvo. Aspoň na pár dní, sa tak zišli všetci, aby na skautskom tábore našli porozumenie jeden v druhom.

TK KBS informoval Ján Lauko( TK KBS, jla, ml; pz ) 20230726009   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]