[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 01. 10. 2023   Meniny má Arnold      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slávnosť Božieho tela oslávia veriaci s biskupmi procesiami v uliciach
P:3, 06. 06. 2023 10:05, DOMProcesia na Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi v Bratislave

Bratislava 6. júna (TK KBS) Pri príležitosti slávenia Slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, ktorá bude vo štvrtok 8. júna, sa budú na viacerých miestach Slovenska konať vonkajšie verejné slávnosti spojené s uctením Najsvätejšej Eucharistie. Viaceré z nich budú preložené na nedeľu. Košický arcibiskup metropolita a predseda KBS Mons. Bernard Bober bude predsedať svätej omši a sprievodu v nedeľu v košickej Katedrále sv. Alžbety (o 9:30). 

- Košice

Košická arcidiecéza pozýva na slávenie sviatku Božieho Tela do Košíc. Slávnosť sa bude konať v Dóme sv. Alžbety v nedeľu 11. júna 2023 so začiatkom o 8:45. Začne sa modlitbou svätého ruženca a potom pokračuje o 9:30 slávnostná svätá omša. Po ukončení svätej omše bude sprievod s Eucharistickým Ježišom po Hlavnej ulici v Košiciach. „Do sprievodu pozývame starších, mladších, všetky rodinky, najmä deti s lupienkami kvetov. Slávnosť bude v priamom prenose možné sledovať prostredníctvom Televízie LUX,“ avizuje arcidiecéza na Facebooku. 

- Bratislava

V nedeľu 11. júna 2023 sa bude konať v Bratislave vonkajšia verejná Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi pozostávajúca z pontifikálnej svätej omše na Primaciálnom námestí začínajúcej o 10:30 a následnej eucharistickej procesie k Farskému kostolu sv. Jána z Mathy (Trojička) na Župnom námestí. „Pozývame vás zúčastniť sa tejto spoločnej slávnosti, a tak vydať svedectvo živej viery v Ježiša Krista prítomného v Oltárnej sviatosti,“ pozýva Bratislavská arcidiecéza.

Bratislava, Bozie telo, plagat

- Trnava

Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, ktorú budeme sláviť vo štvrtok 8. júna 2023, veriaci a ľudia dobrej vôle v Trnave verejne oslávia Eucharistickou procesiou ulicami kráľovského mesta v nedeľu 11. júna 2023. Aj v tomto roku, ako je už v Trnave tradíciou, sa bude slávenie Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi konať v biskupskom kostole a následne eucharistickou procesiou ulicami starobylého kráľovského mesta Trnava.

Slávnosť sa začne v nedeľu 11. júna 2023 o 9:30 h svätou omšou v Katedrále sv. Jána Krstiteľa. Po nej bude nasledovať Eucharistická procesia z katedrály k jezuitskému Kostolu Najsvätejšej Trojice. Odtiaľ procesia povedie k františkánskemu Kostolu sv. Jakuba, následne k uršulínskemu Kostolu sv. Anny a späť ku Katedrále sv. Jána Krstiteľa (univerzitný kostol), kde bude procesia ukončená Eucharistickým požehnaním.

„Srdečne pozývame veriacich mesta Trnava i okolia, ale aj všetkých ľudí dobrej vôle na toto slávenie, ktorým vzdáme úctu živému Kristovi, prítomnému v Eucharistii a spoločne budeme vyprosovať požehnanie pre všetkých obyvateľov tak mesta Trnava, ako i celej Trnavskej arcidiecézy,“ pozýva arcidiecéza.

Trnava, Bozie telo, plagat

Nitra

Nitrianske biskupstvo a farnosti mesta Nitra pozývajú veriacich na verejné slávenie Slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi spojené s Eucharistickou procesiou, ktoré sa bude konať v nedeľu 11. júna 2023 o 10:00 na Svätoplukovom námestí v Nitre.

Hlavným celebrantom pontifikálnej svätej omše bude nitriansky biskup Mons. Viliam Judák a koncelebrantami budú kňazi z mestských farností a pôsobiaci na území mesta Nitra.

Po skončení svätej mše sa bude konať tradičná Eucharistická procesia, ktorá bude zakončená Eucharistickým požehnaním pri Kostole sv. Michala Archanjela na Vŕšku. Prvoprijímajúce deti si so sebou môžu priniesť lupene kvetov do procesie, informoval hovorca Nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký. 
 

Nitra, Bozie telo

Banská Bystrica  

V nedeľu 11. júna bude spoločné slávenie všetkých farností mesta Banská Bystrica spolu s banskobystrickým biskupom Mons. Mariánom Chovancom. Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi sa začne svätou omšou vo Farskom kostole o 10:00. Po skončení bude nasledovať Eucharistická procesia s oltármi po obidvoch námestiach, záver bude pred Katedrálou, uvádza Farnosť Banská Bystrica-mesto

Slávnosť bude hudobne sprevádzať spevácky zbor Ars Vocalis a dychová hudba Selčianka.

_
Správa bude aktualizovaná( TK KBS, tk, ml; pz ) 20230606018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]