[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 11. 2023   Meniny má Vratko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spolok svätého Vojtecha vydáva pre deti novinku od Pavla Rankova
P:3, 31. 05. 2023 15:41, DOMBratislava 31. mája (TK KBS) Na Medzinárodný deň detí vydáva Spolok svätého Vojtecha knižnú novinku slovenského spisovateľa Pavla Rankova s názovm Normálny Peter, veľmi tehotná mama a dobrý samaritán. Určená je školákom, ktorí sa stretávajú s prekvapivými výzvami súčasnosti.

„Svieže a humorné zápisky hlavného hrdinu s ľahkosťou prinášajú neľahké témy, ktorým čelia dnešné deti. Ako navigáciu v spletitom svete im autor nevtieravým spôsobom ponúka istotu morálnych hodnôt,“ hovorí riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík. „Sme veľmi radi, že renomovaný autor Pavol Rankov oslovil na spoluprácu práve naše vydavateľstvo,“ dodáva a zároveň oceňuje nápadité, vtipné a graficky pútavé ilustrácie slovenského výtvarníka Petra Lička.

„V našej najmodernejšej dobe zostal text pre deti jediným literárnym žánrom, kde ešte môže existovať dobro a zlo. Hoci ani tam to už nie je také jednoznačné, keďže chlapec, ktorý chodí na náboženstvo, môže byť najväčší lapaj z triedy a rádová sestrička má vraj na hlave veľmi podobný kus látky ako arabské dievčatko, čo je na úteku pred vojnou,“ komentuje Pavol Rankov rozhodnutie osloviť súčasného detského čitateľa.

Autor sa na pozadí denníka z jediného týždňa bežného školáka dotýka postkovidovej situácie, vojny, problematiky migrantov či potreby solidarity. Z pohľadu dieťaťa uvažuje o pomste, spravodlivosti, kultúrnych i náboženských rozdieloch. Napriek vážnym témam nechýba textu živosť, humor a nadhľad.

K publikácii pripravilo vydavateľstvo interaktívny materiál, ktorý bude dostupný online i v tlačenej podobe. Pracovať s ním môžu deti samy alebo v spolupráci s rodičmi či pedagógmi v rámci vyučovania. Školy môžu knihu využiť na hodinách náboženstva, etiky, občianskej náuky, ale aj zemepisu či slovenského jazyka.

Bratislava, Spolok, kniha, deti, Rankov, titulka

Kniha je dostupná v obchodnej sieti kníhkupectiev a v internetovom obchode eVojtech.sk.

TK KBS informovala Martina Grochálová( TK KBS, mgr, ml; pz ) 20230531045   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]