[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Počas prvého charitného Dňa detí otvoria v Bratislave komunitné centrum
P:3, 31. 05. 2023 13:50, DOM

Bratislava 31. mája (TK KBS) Skautské aktivity, ako napríklad viazanie uzlov, identifikácia dreva, ale i športovanie či čítanie pre deti je len časť aktivít, ktoré môžete so svojimi deťmi absolvovať už túto sobotu 3. júna na Kapitulskej ulici v Bratislave. Počas prvého charitného dňa detí zároveň Slovenská katolícka charita otvorí exteriérové komunitné centrum pod názvom Charitná záhrada.

Nie komerčný, ale komornejší a rodinný deň detí je cieľom podujatia, ktoré chce do charitnej záhrady prilákať nielen rodičov a ich deti, ale i starých rodičov.

Bratislava, den deti, charita, plagat

„Chceli by sme osloviť rôzne vekové kategórie, aby sa tu stretávali, nadviazali kontakty a vzťahy. Práve preto sme pripravili Deň detí so Slovenskou katolíckou charitou. Stretávať sa tu totiž budú môcť aj po podujatí v našom novootvorenom komunitnom centre,“ povedala hlava celého podujatia, Danka Farkašová zo Slovenskej katolíckej charity.

Deti si budú môcť vyskúšať výrobu cukrovej vaty, ale i maľovanie na tvár. „Po získaní rôznych športových aktivít deti dostanú pečiatku. V čitateľskom kútiku sa asi v troch intervaloch budú čítať veľmi hodnotné a pekné rozprávky s duchovným posolstvom z Biblie. V samotnom programe vystúpia aj hudobne nadaní charitní zamestnanci,“ približuje ďalej charakter podujatia D. Farkašová.

Myšlienka otvorenia komunitného centra vznikla už uplynulý rok. Priestory pod bratislavským hradom, ktoré sú verejnosti bežne neprístupné, budú otvorené vždy v utorok dopoludnia a vo štvrtok popoludní na približne štyri hodiny. Budú tu pripravené aj ležadlá a posedenie.

„Plánujeme, aby správu komunitného centra prebrali naši dobrovoľníci. Bude tiež slúžiť ako platforma na rôzne iné aktivity ako napríklad výstavy, eventy, workshopy, prednášky. Chceli by sme rozvinúť spoluprácu aj s umelcami. Viem si predstaviť koncerty, ale i swapy oblečenia, aby sme tento priestor zmysluplne využili. Organizovanie týchto eventov budú riešiť dobrovoľníci v správe komunitného centra,“ doplnila D. Farkašová.

TK KBS informovala Monika Domeniková( TK KBS, mdo, ml; pz ) 20230531037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]