[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 11. 2023   Meniny má Vratko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pozýva stretká, rodiny a triedy pripraviť pre deti MINIdigi týždeň
P:3, 24. 05. 2023 12:15, DOM

Bratislava 24. mája (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pozýva stretká, rodiny a triedne kolektívy zapojiť sa od 29. mája do 4. júna do radostného MINIdigi týždňa s témou Tvorivosť.

Cieľom je odhaliť s deťmi zo stretka, v rodine alebo v triede digitálnych časožrútov, stlačiť pauzu a zvoliť si konkrétnu MINIdigi výzvu počas týždňa kampane. Vďaka pauze je možné víťaziť nad časožrútmi a otvoriť priestor pre zážitok pravej radosti. Prihlásených je zatiaľ 74 skupín. eRko pozýva aj ďalšie, zapojiť sa do kampaňe vyplnením prihlášky na webe www.erko.sk/minidigi.

„Neraz i my dospelí cítime, ako nás digitálne prostriedky oberajú o náš drahocenný čas a potrebujeme si od nich dať pauzu. O to viac cítime túto potrebu u detí a preto im chceme túto pauzu dopriať. Čo nás možno odlišuje od iných podobných iniciatív je to, že hoci sa zameriavame aj na bezpečnosť a správne používanie technológií vo virtuálnom svete, ešte väčší dôraz kladieme na čas strávený mimo neho. Záleží nám oveľa viac na radostných zážitkoch a spoločenstve v reálnom svete, ktoré nám môže práve digitálna miernosť priniesť,“ približuje zámer kampane Andrej Gejdoš, predseda eRka.

Zapojením sa do MINIdigi 2023 je možné získať zdarma motivačné náramky, ktoré pošlú autori kampane pre každé dieťa domov. Získať je tiež možné materiál s námetmi na týždňový program MINIdigi týždňa, ktorý obsahuje tvorivé či duchovné aktivity, hry a súťaže. K dispozícii je koordinátorka kampane Dominika Bujdáková (minidigi@erko.sk). Taktiež je možné získať ďalšie inšpirácie k téme výchovy detí k digitálnej miernosti.

„V rámci tohto ročníka sa v kampani zameriavame na tému Tvorivosť. Vnímame, že pre rozvoj tvorivosti u detí je potrebné, aby vedeli stlačiť digitálnu pauzu. Vďaka nej majú viac času a priestoru pre vlastné nápady. Deti vedieme k tomu, aby tvorili s radosťou, objavovali nové spôsoby tvorenia, tvorili pekné vzťahy a budovali krajší svet pre všetkých,“ dopĺňa koordinátorka kampane Dominika Bujdáková. Prihlasovanie do kampane a metodické materiály pre stretká na stiahnutie nájdu záujemcovia na webovej stránke www.erko.sk/minidigi.

Záujemcovia si môžu na webe stiahnuť aj brožúrku Buďme spolu MINIdigi, ktorú v eRku napísali. Dočítajú sa v nej nielen to, prečo je dôležité vychovávať deti k digitálnej miernosti, ale aj, ako to robiť. Kampaň MINIdigi organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. Jej cieľom je vychovávať deti k digitálnej miernosti a viesť ich k tomu, aby minimalizovali digitálne technológie a využívali ich zmysluplne, zodpovedne a pre skutočnú radosť.

-
Kontakt pre médiá: Boris Kollár, +421 904 906 927, boris@erko.sk( TK KBS, bko, ml; pz ) 20230524042   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]