[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kapucíni viedli misijný týždeň medzi Rómami vo farnosti Lomnička
P:3, 22. 05. 2023 10:05, DOM

Lomnička 22. mája (TK KBS) Božia láska, hriešnosť, záchrana, prvenstvo Boha, spoločenstvo. To všetko mali možnosť objavovať a prehlbovať členovia misijného tímu počas misijného týždňa vo farnosti Lomnička, kde pôsobia školské sestry v rómskej pastorácii medzi jej 3500 obyvateľmi. „Sme vďační Pánu Bohu, že bratia kapucíni Lukáš, Michal, Karol, Marián, Tadeáš, Ľubo a sestra kapucínka Agnieszka po deviatich rokoch prijali pozvanie a prežívali s nami ľudové misie. Bol to naozaj milostivý čas, na ktorý sme sa pripravovali modlitbou a túžbou po obnove viery,“ napísala sr. Tamara Talapková, OSF.

Misijné kázne boli oživované evanjelizačnými scénkami, osobnými svedectvami, piesňami chvál. Sestra Agnieszska s miestnou rómskou kapelou sprevádzala sväté omše a modlitby. Počas dňa bola vždy možnosť hodinovej tichej adorácie a sviatosti zmierenia. „Stretnutia s deťmi, mladými, mužmi a ženami, návštevy škôl boli vedené veľmi tvorivo, radostne a pri spoločnom zdieľaní sme dospeli k záveru, že misie prebiehali v našich srdciach na obidvoch stranách. Vrúcne prijatie miestnymi farníkmi, otvorenosť, spev z celého srdca, úprimnosť a spontánnosť bola aj pre našich misionárov veľkým povzbudením. Ďakujeme všetkým, ktorí majú srdce otvorené chudobným a aj Rómom. Aj keď je to služba náročná, vidíme, že prináša ovocie, keď sa darujeme do Božieho vedenia. Vďaka našim misionárom, ktorí sa nechali viesť Božím Duchom a prišli medzi nás,“ dodala sr. Tamara.

Zdroj: Školské sestry( TK KBS, sse, ml; pz ) 20230522016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]