[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na SDM v Lisabone sa zo Slovenska prihlásilo už vyše tisíc mladých ľudí
P:3, 19. 05. 2023 09:34, DOM

Bratislava 19. mája (TK KBS) Na Svetové dni mládeže, ktoré sa tento rok konajú v Lisabone, sa zo Slovenska zaregistrovalo už vyše tisíc mladých ľudí. Aktuálne je registrovaných 1062 pútnikov.

Svetové dni mládeže, ktoré sa konajú každé tri roky, sú jedinečnou príležitosťou pre mladých katolíkov z celého sveta stretávať sa, vyjadrovať svoju vieru a posilňovať vzťahy s Bohom a s rovesníkmi z rôznych kultúr a národností. Je tiež príležitosťou pre rozvoj spoločenstva a angažovanosti  mládeže.

Slovensko, krajina s bohatou kresťanskou históriou a silnou mládežníckou komunitou, posilnilo svoju účasť na Svetových dňoch mládeže. Dosiahnutie počtu tisícky registrovaných účastníkov je dôkazom nadšenia a oddanosti slovenskej mládeže voči svojej viere a kresťanským hodnotám. Je to aj výsledok práce a úsilia organizátorov, miestnych farností, cirkevných inštitúcií a všetkých zapojených do prípravy a koordinácie podujatia.

„Sme nesmierne potešení a povzbudení touto ohromujúcou účasťou slovenskej mládeže na Svetových dňoch mládeže v Lisabone. Je to prejav živej viery a záujmu našej mládeže o stretnutie so svojimi rovesníkmi z celého sveta. Veríme, že táto skúsenosť ich obohatí a posilní ich vzťah s Bohom,“ doplnil Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS a taktiež upozornil na blížiace sa ukončenie prihlasovania pútnikov, ktoré je už 31. mája 2023. 

Informácie o Svetových dňoch mládeže v Lisabone a o registrácii na toto podujatie sa vždy aktualizujú na stránke www.svetovednimladeze.sk alebo na sociálnych sieťach Rady pre mládež a univerzity KBS.

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS( TK KBS, rpm, ml; pz ) 20230519015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]