[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 12. 2023   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež o Juliane z Norwichu: Vzor bratstva pre dnešnú dobu
P:3, 16. 05. 2023 15:39, ZAH

Vatikán 16. mája (VaticanNews) „Aj pre dnešný svet je veľmi dôležité posolstvo o Božom milosrdenstve a súcite, ktoré bolo matke Juliane zjavené“. Aj tieto slová čítame v liste pápeža Františka, ktorý pri príležitosti 650. výročia zjavení anglickej mystičke Juliane z Norwichu, napísal biskupovi východného Anglicka, Petrovi Collinsovi. V liste pápež pripomenul štedrosť tejto ženy voči núdznym a zdôraznil jej materinský príhovor pre trpiacich dneška.

Duchovnú blízkosť Svätý Otec vyjadril v liste biskupovi Collinsovi v spojení s radosťou z osláv slovami: „zjavenia Juliany z Norwichu dalo do pohybu pútnikov z celého sveta do katolíckych a anglikánskych katedrál tohto anglického mesta, aby sa zúčastnili na rôznych ekumenických oslavách“.

Posolstvo pápež napísal 8. mája, kedy si oficiálne sviatok tejto mystičky pripomína časť Anglikánskej a Luteránskej cirkvi. Ako pápež zdôraznil, „osobnosť Juliany je obzvlášť dôležitá pre jej „veľkorysosť pri prijímaní tých, ktorí hľadali radu a duchovné povzbudenie“. A dodal:

„V tejto súvislosti dúfam, že vďaka lepšiemu pochopeniu života matky Juliany budú dnešní kresťania povzbudení k tomu, aby ešte vernejšie a radostnejšie nasledovali príklad Ježiša, ktorý neprišiel, aby sa nechal obsluhovať, ale aby slúžil“.

V závere posolstva Svätý Otec pred požehnaním „jej detí“, ktoré sa k nej utiekajú zdôraznil to, čo sa „v jej zjaveniach Božej lásky dozvedáme, ako sa vďaka Božej milosti naučila, že napriek prítomnosti zla v našom okolí všetko bude dobré“.( TK KBS, VaticanNews, mh; rp ) 20230516011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]