[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (20)
P:3, 15. 05. 2023 09:00, DOM

Bratislava 15. mája (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov 20. týždeň.

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA 

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita a predseda KBS)

Utorok 16. mája 2023:
- 8:30 Stála rada KBS, online
- 12:00 Rekolekcie dekanátov Moldava nad Bodvou a Veľké Kapušany, CSŠ, Moldava nadBodvou

Streda 17. mája 2023:
- 10:00 Te Deum, KU Ružomberok

Piatok 19. mája 2023:
- 10:00 Rekolekcie kňazov Teologickej fakulty (TF) a Kňazského seminára, TF Košice

Sobota 20. mája 2023:
- 9:00 Svätá omša s udelením sviatosti birmovania, Kamenica nad Torysou
- 11:30 Svätá omša s udelením sviatosti birmovania, Veľký Šariš

Nedeľa 21. mája 2023: 
- 9:00 Svätá omša s udelením sviatosti birmovania, Humenné – Sídlisko III.
- 11:00 Svätá omša s udelením sviatosti birmovania, Humenné - mesto

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

Pondelok 15. mája 2023:
- 19:00 Svätá omša s udelením sviatosti birmovania, Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice

Utorok 16. mája 2023:
- 9:00 Výberové konanie riaditeľov cirkevných katolíckych škôl, ABÚ Košice
- 12:00 Svätá omša, stretnutie kňazov permanentnej formácie, Obišovce

Streda 17. mája 2023:
- 9:00 Rekolekcie dekanátu Prešov - Východ, Záhradné

Štvrtok 18. mája 2023:
- 18:00 Svätá omša a požehnanie nového organa, Krásna Lúka (f. Šarišské Dravce) 

Sobota 20. mája 2023:
- 9:30 Svätá omša s udelením sviatosti birmovania, Veľké Ozorovce

Nedeľa 21. mája 2023:
- 11:00 Odpustová slávnosť pre Slovákov žijúcich v zahraničí,  Marianstein, Švajčiarsko

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník) 
---------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)

Pondelok 15. mája 2023:
- Pracovný program v úrade

Utorok 16. mája 2023 – Sviatok sv. Jána Nepomuckého, patróna diecézy:
- 9:00 Formácia mladých kňazov, Biskupský úrad

Streda - Štvrtok 17. - 18. mája 2023:
- Pracovný program v úrade

Piatok 19. mája 2023:
- 6:45 Svätá omša pre bohoslovcov, Kňazský seminár Košice

Nedeľa 21. mája 2023:
- 10:30 Vysluhovanie sviatosti birmovania vo farnosti Nemecká, Kostol sv. Mikuláša

Zdroj: Rožňavská diecéza, sr. Mária Červená 
----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA / PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA 

* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha, apoštolský administrátor sede vacante Prešovskej archieparchie) 

Pondelok 15. máj 2023:
- 9:00 Prešov – Arcibiskupský úrad – zasadanie Metropolitnej liturgickej komisie

Streda 17. mája 2023:
- 5:45 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia slávená na ostatkoch bl. biskupa mučeníka Pavla Petra Gojdiča
- 14:00 Presov – Divadlo Jonáša Záborského – účasť na udeľovaní ocenení Mama roka

Štvrtok 18. mája 2023:
- 9:00 Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta – účasť na konferencii Vo svetle výročí

Nedeľa 21. mája 2023:
- 10:30 Davidov – Chrám nanebovstúpenia Pána – svätá liturgia spojená s požehnaním pamätnej izby bl. hieromučeníka Vasiľa Hopka

* MONS. MILAN LACH SJ (pomocný biskup Bratislavskej eparchie) 

Utorok 16. mája 2023:
- Bratislava – Katedrála – 11:00 Božská liturgia a stretnutie s pracovníkmi Generálneho sekretariátu KBS

Streda 17. máj 2023:
- Martin – Centrum univerzitnej pastorácie v Martine – 19:00 Božská liturgia pre medikov

Štvrtok 18. máj 2023:
- Bratislava – Katedrála Povýšenia svätého Kríža – 17:00 Archijerejská liturgia na sviatok Nanebovstúpenia Pána

Sobota 20. máj 2023:
- Bratislava – Katedrála Povýšenia svätého Kríža – 9:00 predsedá slávnosti prvej sv. spovede a sv. prijímania detí z farnosti pri katedrále

Nedeľa 21. máj 2023:
Lehnice – rímskokatolícky Chrám sv. Alžbety Uhorskej - 16:00 – božská liturgia

Zdroj: ISPA/Michal Pavlišinovič, Stanislav Gábor 
---------------------------------------------------------------

KOŠICKÁ EPARCHIA

* MONS. CYRIL VASIĽ (košický eparcha) 

Pondelok 15. máj­a 2023: 
- 9:00 Prešov - Metropolitná liturgická komisia

Utorok 16. mája 2023: 
Košice - Eparchiálny úrad - agenda

Streda 17. mája 2023: 
Košice - Eparchiálny úrad - agenda

Štvrtok 18. mája 2023:
- 9.00 Košice-Ťahanovce - sv. liturgia pre žiakov CZŠ sv. Gorazda
- 20.00 Rádio Lumen Košice - relácia o Viedenskej synode

Piatok 19. mája 2023: 
- 9:00 Košice - sv. liturgia pre študentov SOŠ pedagogickej sv. Cyrila a Metoda

Sobota 20. mája 2023: 
- 16:30 Michalovce - Zemplínske múzeum: sv. liturgia pri rotunde

Nedeľa 21. mája 2023: 
- 10:00 Poráč - sv. liturgia a festival duchovnej piesne

Zdroj: Košická eparchia / Tomáš Miňo (predseda Komisie pre masmédiá Košickej eparchie)
---------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.  

Aktualizované



( TK KBS, tk; ml ) 20230515023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]