[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyše 10 tisíc Slovákov prišlo na púť Rádia LUMEN do sanktuária v Krakove
P:3, 09. 05. 2023 09:20, ZAH

Krakov 9. mája (TK KBS) Vyše 10 000 ľudí prišlo v sobotu 6. mája na 16. rozhlasovú púť Rádia Lumen do Krakova. Do Sanktuária Božieho milosrdenstva putovali po troch pandemických rokoch. V programe nechýbala svätá omša, modlitba ruženca či korunka Božieho milosrdenstva. Počas púte zároveň ďakovali aj za 30 rokov rozhlasovej stanice.

V zablatených topánkach do neba - pokora a vďačnosť sv. Faustíny, to bola téma 16. rozhlasovej púte do Krakova. V kázni sa jej venoval aj Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup a hlavný celebrant i kazateľ svätej omše v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva.

Put Radio Lumen Krakov

„Ježiš nám hovorí: Viem, že ste hriešni, viem, že na cestách vášho života sa vám blato vašich zlyhaní lepí na topánky. Som stále znovu a znovu vám pripravený odpúšťať. Vždy znovu a znovu, ak vy budete ochotní sa zastaviť, uvedomiť si to blato a prosiť, aby sa neustále očisťovalo, aby ste mohli ľahko kráčať..,“ pripomenul podstatu Božieho milosrdenstva hlavný hosť púte.

Vzácnym momentom tohtoročnej púte bolo aj darovanie relikvie bl. Carla Acutisa, ktorý mal blízko k moderným médiám. Jeho relikvia pribudne k ďalším ostatkom svätcov do rozhlasovej kaplnky sv. Michala archanjela v Banskej Bystrici. Kňaz Peter Jurčaga zo Spišskej diecézy odovzdal relikviu aj s dovetkom, že adresne slovenskému katolíckemu rádiu ju posiela matka bl. Carla Acutisa.  

V popoludňajšom programe vystúpili hudobníci Vlasta Mudríková a Jozef Opatovský, ktorí oslovili pútnikov svojimi piesňami poukazujúc na lásku k Bohu a k ľuďom.

Poľskí organizátori odhadli počet pútnikov na približne 10 000. Návštevnosť púte bola aj pre katolícke rádio signálom, že putovanie do Krakova Lagiewnik Slovákov neustále oslovuje a aj po pandemickej prestávke si nachádzajú cestu k prameňu Božieho milosrdenstva.

Celodenný program vyvrcholil modlitbou v hodine Božieho milosrdenstva z priestorov Baziliky Božieho milosrdenstva. Slovenskí pútnici obsadili všetky priestory v Bazilike, pod sakrálnym priestorom a v jeho blízkom okolí. Rádio LUMEN ponúklo 10-hodinové živé vysielanie priamo zo sanktuária, ktoré prinieslo atmosféru z Krakova aj tým, ktorí putovali duchovne z pohodlia svojich domovov.

Poslucháči písali do vysielania množstvo svojich prosieb a odkazov. Vysielací tím na čele s náboženským redaktorom Pavlom Jurčagom prinášal do vysielania striedavo úseky moderovaného programu v Krakove s prosbami a odkazmi od poslucháčov a aj rozhovory s hosťami púte.

Okrem biskupa Jozefa Haľka sa Slovákom prihovoril aj Ján Babjak, emeritný prešovský arcibiskup. Na záver púte po modlitbe v Hodine milosrdenstva povzbudil veriacich, aby v atmosfére nepokoja a nervozity, ktorá je aj na Slovensku, ešte dlho čerpali z prameňa Božieho milosrdenstva, ktorý vyviera práve v Krakove.

TK KBS informoval Ivo Novák

K správe bolo vydané FOTO.( TK KBS, ino, ml; pz ) 20230509017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]