[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cesta do Budapešti stála námahu, ale neľutovali sme, hovorí františkán Efrém
P:3, 05. 05. 2023 11:50, DOM

Rožňava 1. mája (TK KBS) Na stretnutie so Svätým Otcom Františkom do Budapešti putovali aj pútnici z niekoľkých farností Rožňavskej diecézy. Prišli autobusy z Lučenca, Fiľakova, Rimavskej Soboty, Biskupíc či Petroviec. Boli to veriaci maďarskej i slovenskej národnosti.

„Všetci sme sa chceli stretnúť so Svätým Otcom Františkom, námestníkom Ježiša Krista a súčasným „Petrom“, ktorý má od Pána poverenie zjednocovať Katolícku cirkev a viesť ju ako pastier podľa vzoru Dobrého pastiera. Toto bolo zjavné a veľmi symbolické, nakoľko sa spoločné slávenie svätej omše na Námestí Kossutha Lajosa konalo práve v nedeľu Dobrého pastiera,“ hovorí TK KBS Efrém Tomáš Zemjánek, OFM, administrátor farnosti Fiľakovo.

„Kňazi, ktorí komunikovali atmosféru a zážitky spoločne prežité s pútnikmi, svedčili, že veľmi zjavné bolo nadšenie ľudí z tohto stretnutia so vzácnym pútnikom - Svätým Otcom Františkom,“ pokračoval Efrém. Rozprával o atmosfére, ktorú prežíval spoločne s pútnikmi, o nadšení, prejavoch spontánnej veľkej radosti z prítomnosti Svätého Otca Františka a zo spoločenstva tisícov ľudí, ktorí sa stretli v Budapešti na slávení.

„Niektorí naši pútnici sa nedostali až na námestie. Hoci mohli sledovať svätú omšu len prostredníctvom veľkoplošných obrazoviek, bolo to celkom iné, ako sledovanie priameho prenosu doma, cez televíziu či internet, čo nenahradí krásnu atmosféru prežívanú priamo na mieste diania. Táto cesta do Maďarska stála pútnikov aj námahu, ale neľutovali, že sa na to dali. Modlitbová atmosféra sprevádzaná spevom zostane v srdciach nielen ako spomienka. Stretnutie Svätého Otca s mladými sa vyznačovalo tiež úprimnou radosťou. Mladí cítili bezprostrednosť pápeža a jeho veľkú blízkosť s mladou generáciou, budúcnosťou sveta a Cirkvi,“ dodal Efrém Tomáš Zemjánek, OFM.( TK KBS, etz, ml; pz ) 20230505016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]