[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 11. 2023   Meniny má Vratko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež mladým: Účasť na SDM je krásna vec
P:3, 05. 05. 2023 07:56, ZAH

Vatikán 5. mája (VaticanNews) Svätý Otec František pozdravil krátkym videoposolstvom mladých ľudí v Lisabone, ktorí sú angažovaní v prípravách Svetových dní mládeže. Pápežov príhovor, ktorý nahral pomocný biskup Lisabonu, Mons. Américo Manuel Alves Aguiar počas audiencie 27. apríla v Dome svätej Marty, prinášame v plnom znení.

Drahí mladí,

pripravujete sa na Svetové dni mládeže. Zostávajú tri mesiace.

Predstavujem si, čo všetko prebieha vašou mysľou: ako to urobiť, ako požiadať o voľno z práce alebo štúdia, ako zohnať lístok, skrátka, veľa starostí, ale vždy s pohľadom upretým na ten horizont, na nádej. Je to nádej.

Účasť na SDM je krásna vec a keď ju človek pocíti, zakúsi radosť zo spoluúčasti. Pripravte sa na túto radosť, vložte do nej nádej, pretože deň, ako je tento, človeka veľmi pozdvihne. Neuvedomujeme si to, ale veci v nás zostávajú, hodnoty, ktoré sme v sebe našli, vzťahy, ktoré sme mali s inými mladými ľuďmi z iných krajín, stretnutia, všetko v nás zostáva, a predovšetkým vidieť silu mladých ľudí. Cirkev má silu mladého človeka. Preto napredujte!

Najskôr však tajomstvo: aby ste sa dobre pripravili, mali by ste nahliadnuť späť k svojim koreňom, poskúsiť sa stretnúť so starými ľuďmi. Mnohí z vás majú starých rodičov, navštívte svojich starých rodičov a spýtajte sa ich: „Boli za vašich čias Dni mládeže?“ Určite vám odpovedia „Nie“. Spýtajte sa „A čo si myslíte, že by som mal robiť?“ Trochu sa so starými rodičmi porozprávajte. Pretože oni vám dajú múdrosť, a vy sa vždy posuniete vpred.

Budem vás čakať v Lisabone.

Ahojte!( TK KBS, VaticanNews; rp ) 20230505012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]