[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 19. 06. 2024   Meniny má Alfréd      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny o tom, prečo sa venovať tým, ktorí sa starajú o životy
P:3, 03. 05. 2023 08:30, DOM

Bratislava 3. mája (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny (18/2023) píšu o tom, prečo je dôležité dôverovať tým, ktorí sa starajú o naše životy a našu bezpečnosť. Lekár záchranár Viliam Dobiáš upozorňuje, že lekár bez dôvery má len polovičnú účinnosť liečby oproti lekárovi, v ktorého schopnosti verím. Michal Slivka z oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru hovorí, že policajti sú odhodlaní pracovať aj v nepriaznivých podmienkach, niekedy na pokraji vlastných síl. Nedôverovať takémuto človeku je preto nelogické.

S Jozefom Palubom, biskupským vikárom vojenského ordinariátu, sa Katolícke noviny rozprávajú o jeho službe na vojenských misiách, o súčasných konfliktoch i o tom, aká je úloha vojenského duchovného v kritických situáciách. „Ak by niekto, nedajbože, pálil po bezbranných civilistoch, chcem-nechcem, treba strelca odstaviť a zachrániť tak mnoho ľudských životov,“ vysvetľuje Jozef Paluba.

V rámci seriálu o slovenských diecézach približujú činnosť a aktuálne dianie v Ordinariáte Ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky. „Poslaním ordinariátu je zabezpečenie prítomnosti duchovných v pastoračnej službe pre príslušníkov ozbrojených a záchranných rezortov tak, aby im mohli byť nápomocní pri vykonávaní náročnej a nebezpečnej služby,“ približuje Peter Nižník, biskupský vikár Zboru väzenskej a justičnej stráže.

Navštívili zbor dobrovoľných hasičiek v Odoríne, ktoré prostredníctvom požiarneho športu šíria osvetu o význame i náročnosti hasičského povolania. Zároveň je to aktivita, ktorá posilňuje tímového ducha.

Približujú mladého študenta ošetrovateľstva Petra Klingu, ktorý sa popri vysokoškolskom štúdiu venuje vo voľnom čase zdravotnícko-dobrovoľníckej činnosti. „Som šťastný, keď môžem niekomu pomôcť, poradiť svojimi vedomosťami alebo podať pomocnú ruku vo chvíli, keď to najviac potrebuje. Je to pre mňa príležitosť nasledovať Krista a napodobňovať jeho príklad, keď sa stal služobníkom druhých,“ hovorí Peter Klinga.

V rubrike Duchovná obnova vysvetľujú, že hodnota ľudskej práce má svoj pôvod v Božej stvoriteľskej vôli, keďže človek, stvorený na Boží obraz, využíva dary Stvoriteľa.

TK KBS informoval Ján Lauko( TK KBS, jla, ml; pz ) 20230503018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]