[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 04. 2024   Meniny má Justína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Výber z pracovného a duchovného programu biskupov Slovenska (16)
P:3, 17. 04. 2023 08:00, DOM

Bratislava 17. apríla (TK KBS) TK KBS prináša výber z programu biskupov 16. týždeň.

RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia

KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA 

* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita a predseda KBS)

Utorok 18. apríla 2023:
- 10:00 Svätá omša a morálne oceňovanie zamestnancov katolíckych škôl Košickej arcidiecézy, Kostol sv. Antona Paduánskeho, Košice 

Sobota 22. apríla 2023:
- 10:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Medzilaborce
- 18:00 Svätá omša ku cti sv. Šarbela, Katedrála sv. Alžbety, Košice

Nedeľa 23. apríla 2023:
- 9:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Jankovce
- 11:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Humenné – Pod Sokolejom

* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)

Utorok 18. apríla 2023:
- 7:00 Svätá omša, Kaplnka Nepoškvrneného Srdca Panny Márie (karmelitánky), Košice

Streda 19. apríla 2023:
- 7:00 Svätá omša v priamom prenose TV LUX, Košice -  KVP

Sobota 22. apríla 2023:
- 9:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Kobyly
- 11:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Bazilika sv. Egídia, Bardejov

Nedeľa 23. apríla 2023:
- 9:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Belá n/Cirochou
- 11:00 Svätá omša s udeľovaním sviatosti birmovania, Snina

Zdroj: Jozef Kmec (tajomník) 
---------------------------------------------------------------

ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA

* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)

Pondelok – Štvrtok 17. – 20.  apríla 2023:
- Pracovný program v úrade

Piatok 21. apríla 2023:
- 6:45 Svätá omša pre bohoslovcov kňazského seminára v Košiciach

Nedeľa 23. apríla 2023:
- 10:30 Slávnostná svätá omša v Kostole Najsvätejšej Trojice v Slovenskej Ľupči, na záver 9 dňovej ďakovnej pobožnosti za 10 rokov prítomnosti relikvie sv. Faustíny vo farnosti Slovenská Ľupča

Zdroj: Rožňavská diecéza, sr. Mária Červená 
----------------------------------------------------------------

GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV

BRATISLAVSKÁ EPARCHIA / PREŠOVSKÁ ARCHIEPARCHIA 

* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha, apoštolský administrátor sede vacante Prešovskej archieparchie) 

Pondelok 17. apríla 2023:
- 5:45 Prešov – Katedrála sv. Jána Krstiteľa – svätá liturgia slávená v bočnej kaplnke na ostatkoch bl. hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča

Utorok 18. apríla 2023:
- 9:00 Prešov – Gréckokatolícka teologická fakulta PU – otvorenie konferencie

Streda - Štvrtok 19. - 20. apríla 2023:
- Bratislava, Prešov – stretnutie so zástupcami Konferencie katolíckych biskupov Spojených štátov amerických

Nedeľa 23. apríla 2023:
- 10:00 Prešov – Monastier sv. Bazila Veľkého – svätá liturgia spojená s posviackou nového prestola

* MONS. MILAN LACH SJ (pomocný biskup bratislavskej eparchie) 

Návšteva Mukačevskej eparchie počas Paschálnych sviatkov podľa juliánskeho kalendára

Pondelok 17. apríla 2023 (Svetlý pondelok):
- Mukačevo – Uspenský sobor – 10:30 Archijerejská liturgia

Utorok 18. apríla 2023 (Svetlý utorok):
- Chust – Sobor Nanebovstúpenia Pána
– 11:00 Archijerejská liturgia; Farnosť Pánovho vzkriesenia
– 18.00 Archijerejská liturgia

Streda – Štvrtok 19. – 20. apríla 2023:
Bratislava – stretnutie so zástupcami Konferencie katolíckych biskupov Spojených štátov amerických

Zdroj: ISPA/Michal Pavlišinovič, Stanislav Gábor 
---------------------------------------------------------------

KOŠICKÁ EPARCHIA

* MONS. CYRIL VASIĽ (košický eparcha) 

Pondelok 17. apríl a 2023: 
- Košice – Eparchiálny úrad: agenda
- 13:00 Online prednášky PravF UK

Utorok 18. apríla 2023: 
- 9:00 Košice - Eparchiálny úrad: otvorenie Biblickej súťaže
- Košice – Eparchiálny úrad: agenda

Streda 19. apríla 2023: 
- 9:00 Košice - Eparchiálny úrad: otvorenie Biblickej súťaže
- 9:30 Košice – Eparchiálny úrad: agenda
- 18:00 Bratislava – Kolégium Antona Neuwirtha

Štvrtok 20. apríla 2023: 
- Viedeň - Púť so spolkom sv. Cyril a Metoda  

Piatok 21. apríla 2023: 
- Košice – Eparchiálny úrad: agenda

Sobota 22. apríla 2023: 
- 9:00 On-line prednášky PravF UK

Nedeľa 23. apríla 2023: 
- 10:00 Slovinky - Archijerejská sv. liturgia pri príležitosti eparchiálnej odpustovej slávnosti sv. Juraja Veľkomučeníka

Zdroj: Košická eparchia / Tomáš Miňo (predseda Komisie pre masmédiá Košickej eparchie)
---------------------------------------------------------------

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.  
Aktualizované



( TK KBS, tk; ml ) 20230417014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]