[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež pred modlitbou Anjel Pána: Učme sa od našej Matky, Panny Márie
P:3, 03. 04. 2023 16:45, ZAH

Vatikán 3. apríla (VaticanNews) Prinášame príhovor Svätého Otca Františka pred modlitbou Anjel Pána počas slávenia Palmovej nedele 2. apríla.

Drahí bratia a sestry!

Pozdravujem vás všetkých, Rimanov aj pútnikov, najmä však tých, ktorí ste prišli zďaleka. Ďakujem vám za vašu prítomnosť a tiež za vaše modlitby, ktoré ste v posledných dňoch zintenzívnili. Skutočne vám ďakujem!

Osobitné požehnanie adresujem Karaváne pokoja, ktorá v týchto dňoch odišla z Talianska na Ukrajinu, a ktorú podporujú rôzne združenia: Jána XXIII., FOCSIV, Pro Civitate Christiana, Pax Christi a ďalšie. Spolu so základnými potrebami prinášajú blízkosť talianskeho ľudu sužovanému ukrajinskému ľudu a dnes ponúkajú olivové ratolesti, ako symbol Kristovho pokoja. K tomuto gestu sa pripájame modlitbou, ktorá bude ešte intenzívnejšia v dňoch Svätého týždňa.

Bratia a sestry, touto slávnosťou sme vstúpili do Svätého týždňa. Pozývam vás, aby ste ho prežili tak, ako nás to učí tradícia svätého verného Božieho ľudu, teda sprevádzaním Pána Ježiša s vierou a láskou.

Učme sa od našej Matky, Panny Márie, ktorá nasledovala svojho Syna s blízkosťou svojho srdca, bola s ním jedna duša, a hoci všetkému nerozumela, spolu s ním sa plne odovzdala do vôle Boha Otca. Nech nám Panna Mária pomáha zostať blízko Ježiša prítomného v trpiacich, odvrhnutých, opustených ľuďoch. Nech nás Panna Mária vedie za ruku k Ježišovi prítomnému v týchto ľuďoch.

Všetkým želám požehnané kráčanie k Veľkej noci.( TK KBS, VaticanNews, mj, ml; pz ) 20230403049   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]