[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Farnosť Poprad - Veľká získala relikvie blahoslaveného Carla Acutisa
P:3, 28. 03. 2023 11:34, DOM

Poprad 28. marca (TK KBS) V piatok 24. marca v predvečer Slávnosti Zvestovania Pána bohoslovci spolu s rektorom Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka Petrom Majdom odovzdali relikviu bl. Carla Acutisa veriacim z farnosti Poprad-Veľká, ktorú spravujú saleziáni.

Veriacich privítal správca farnosti Dominik Vinš SDB. Slávnostnú svätú omšu celebroval a v homílii sa prihovoril rektor kňazského seminára v Spišskej Kapitule Peter Majda. „Relikviu vám posiela postulátor kauzy svätorečenia tohto populárneho mladého blahoslaveného Nicola Gori na žiadosť pána farára a na základe intervencie postulátora kauzy blahorečenia biskupa Vojtaššáka Petra Jurčagu. Obidvaja vás z Talianska srdečne pozdravujú,“ uviedol pri odovzdaní relikvie Majda

V homílii rektor okrem iného zdôraznil, že hoci mladého a dlho očakávaného Carla nebeský Otec rodičom z Milána vzal k sebe do neba, daroval im namiesto neho dvojičky. Súčasťou príhovoru bolo aj audio posolstvo matky bl. Carla Acutisa, ktoré adresovala špeciálne pre mladých z farnosti a oratória v Poprade Veľkej.

„Milí mladí z oratória Poprad-Veľká. Chcela by som vás všetkých pozdraviť. Viem, že dnes dostanete dar relikvie, budete mať Carla medzi vami a skutočne nie je to náhoda. Pán chce, aby ste aj vy, ako Carlo, kráčali na ceste k svätosti. Nech napodobňovaním Carla aj vy raz dosiahnete nebo, ako to hovorieval Carlo. Sme vždy očakávaní v nebi,“ zaznelo v posolstve.

Následne jej posolstvo tlmočil rektor seminára. Zdôraznil jej slová, ktorými vyzýva k láske k Ježišovi žijúcemu v Eucharistii.

„Ježiš nám cez Eucharistiu pomáha zväčšovať túto schopnosť milovať Boha a blížneho. Bez Ježiša to nedokážeme. Eucharistia nám pomáha odporovať pokušeniam, posväcovať sa a rásť v múdrosti, pretože nás Ježiš pripodobňuje na svoj obraz a vštepuje do nás svoje vlastnosti. A tak nás Ježiš pomaly premieňa. Eucharistia je teda veľmi dôležitá,“ uviedol.

V závere bohoslužby bol požehnaný aj nový relikviár a bola doň vložená aj relikvia bl. Carla. Tu sa teší zo spoločenstva s rôznymi svätými, ako je sv. Mária Goretti či sv. Pavol z Kríža.

Veriaci sa potešili aj brožúrkam o tomto mladom svätcovi, ktoré im priniesli bohoslovci spolu s jeho relikviou. Túto brožúrku s nadšením pripravovali v slovenskom i talianskom jazyku, aby rozšírili úctu k tomuto novodobému svätcovi. Liturgiu doprevádzali spevy zboru mladých z tejto farnosti.

_
Zdroj: ks.kapitula.sk / Andrej Dominik, Peter Majda( TK KBS, ks, kap, ml; pz ) 20230328022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]