[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Lukovom dvore v Nitre sa konala nočná pobožnosť krížovej cesty
P:3, 27. 03. 2023 11:33, DOM

Nitra 27. marca (TK KBS) V rámci tohtoročného pôstneho obdobia pripravila Farnosť Nitra – Klokočina nočnú pobožnosť Krížovú cestu za svetla sviec, ktorá sa po prvýkrát uskutočnila v piatok 24. marca 2023 v areáli duchovného centra Misionárov Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Nitre na Lukovom Dvore.

Hojná účasť veriacich potvrdila záujem o netradičný čas a spôsob pripomenutia si utrpenia a smrti Božieho Syna Ježiša Krista, a jej účastníci tak mohli zažiť príjemnú večernú duchovnú atmosféru modlitby a meditácie pri jednotlivých zastaveniach s horiacimi sviecami v rukách. Pobožnosť viedol farár farnosti Nitra Klokočina Vdp. Jozef Tomica. Spevom ju sprevádzal spevokol z farského Kostola sv. Gorazda.

Hlavnou myšlienkou zamyslení bolo duchovné povolanie človeka v rôznych podobách. Pri každom zastavení meditovali veriaci iný pohľad na povolanie, ako byť povolaný pomáhať, povolaný napomínať, povolaný vstať, povolaný povzbudzovať, povolaný darovať. Záver pobožnosti bol viac ako symbolický, lebo tak ako po Ježišovom pohrebe sa všetci rozutekali a ostalo ticho, tak aj účastníci  po skončení krížovej cesty sa pre dážď rozutekali domov a nezotrvali v rozhovoroch ako obvykle.

„No vo svojich domovoch mohli uvažovať nad tým, čo počuli a nad tým, čo zažili. Bez ohľadu na to, či sa zrodí nová tradícia v Nitre, odporúčame v ostávajúcich dňoch pôstu navštíviť toto miesto na Lukovom Dvore, a nielen počas pôstu. Je zdrojom pokoja, milostí a duchovného povzbudenia pre človeka viery chránené od zhonu a ruchu mesta a tak vhodné na prípravu slávenia Veľkonočných sviatkov,“ napísal hovorca Nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký.( TK KBS, tu, ml; pz ) 20230327026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]