[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nová metodika umožní žiakom po Slovensku diskutovať o filme Slobodní
P:3, 23. 03. 2023 11:16, DOM

Bratislava 23. marca (TK KBS) Dokument režiséra Slavomíra Zrebného bol najnavštevovanejším dokumentárnym filmom v slovenských kinách za rok 2022. Tvorcovia filmu a lektori Akadémie veľkých diel v spolupráci s Konrad Adenauer Stiftung a Ústavom pamäti národa pripravili pre slovenských učiteľov metodiku k vedeniu diskusných seminárov o filme. Podrobný materiál je učiteľom zdarma sprístupnený na stiahnutie TU.

Film zobrazuje príbeh politických väzňov a disidentov – Silvestra Krčméryho a Vladimíra Jukla. Ako členovia podzemnej cirkvi zohrali ústrednú úlohu v boji proti komunistickému režimu, ktorý viedol k Sviečkovej manifestácii, Nežnej revolúcii a nakoniec aj k pádu totality v Československu. 

„Metodiku detailne vypracovali lektori Akadémie veľkých diel. Chceme tak pomôcť učiteľom, ktorí túžia priniesť svojim žiakom kvalitnú diskusiu o témach obsiahnutých v diele. V metodike sme sa venovali témam vnútornej integrity, pravdy, slobody, zmyslu života, priateľstva a ich vplyvu na angažovanú občiansku spoločnosť. Diskusné semináre sú vhodné pre žiakov druhého stupňa základných škôl, ale aj pre stredoškolákov či vysokoškolákov,“ hovorí Miroslava Duranková, riaditeľka Akadémie veľkých diel.

Prostredníctvom vnímania diela a následnej diskusie žiaci dokážu reflektovať svoje vlastné skúsenosti a vnútorné postoje, učia sa kriticky myslieť a lepšie formulovať svoje názory v priateľskej a otvorenej atmosfére. Akadémia veľkých diel je voľnočasový program pre žiakov druhého stupňa základných škôl a stredoškolských študentov na celom Slovensku. Metodiky a diskusné semináre Akadémie veľkých diel sú založené na princípoch klasického a charakterového vzdelávania.

TK KBS informovala Tamara Rusnáková( TK KBS, tru, ml; pz ) 20230323016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]