[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež združeniu zábavných parkov: Ste rozsievačmi radosti
P:3, 20. 03. 2023 14:29, ZAH

Vatikán 20. marca (VaticanNews) „Cirkev vás naďalej sprevádza a ohlasuje Krista Spasiteľa, ktorý chodil po mestách a dedinách a všetkým prinášal radostné ohlasovanie Božieho kráľovstva.“ Týmito slovami sa pápež František prihovoril združeniu „Putovné predstavenie“ (Spettacolo Viaggante), ktoré prijal v pondelok 20. marca vo Vatikáne. Vo svojom príhovore ich povzbudil, aby „udržiavali svoje srdcia a svoje životy otvorené perspektíve viery.

Pred príhovorom pápež František vyzval prítomných hostí zablahoželať jednej ich členke, 80. ročnej rehoľnej sestre Geneviève, pričom ju nazval „dievčatkom“ a začal spievať „Veľa zdravia a šťastia“.

Talianske združenie, ktoré chráni záujmy putovných predstavení a zábavných parkov, nemohlo kvôli  pandémii dlhší čas vykonávať svoju prácu, preto ich Svätý Otec povzbudil slovami z Písma: «Pán, ktorý je vaším vodcom, bude s tebou, nenechá a neopustí ťa. Neboj sa, ani sa neľakaj!» (Dt 31, 8). Ako pápež uviedol, sú „rozsievačmi radosti“, a pokračoval:

„Jazdou na kolotočoch v mestách ponúkate deťom a dospelým chvíle bezstarostnosti, ktoré ich trochu odpútajú od starostí, ktoré sprevádzajú každodenný život. Šťastie dieťaťa na kolotoči je obrazom čistej radosti, ktorý patrí do spomienok každej rodinyPocit radosti a slávnosnosti, ktorý šírite, pramení z tvorivosti a fantázie, nesleduje umelé a konformné modely, ktoré kolujú v médiách; nie je živený hľadaním stále nových senzácií, ale jednoduchosťou a opravdivosťou, ktorá dýcha v zábavnom parku.

Pápež členom združenia vyjadril ocenenie a poďakovanie, pretože v dobe, keď je „každý sám so svojím mobilom či počítačom“, oni „pozývajú ľudí, aby vyšli von“ a „spoločne sa zabavili“:

„Pre toto vás veľmi oceňujem. A ďakujem vám, pretože v podstate nám pripomínate, že sme stvorení nielen na prácu, ale aj na oslavu, a Boh má radosť, keď oslavujeme spoločne ako bratia v jednoduchosti.“

Na záver Svätý Otec prítomnú komunitu zábavných parkov zveril Panne Márii, „Matke putujúcich, spoľahlivej sprievodkyni, ktorá nás vedie k Ježišovi“ a tiež ich patrónom: sv. Jánovi Boscovi, a don Dinovi Torregianimu, tzv. „apoštolovi karaván“.( TK KBS, VaticanNews, mh; rp ) 20230320030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]