[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Muži si uctili sv. Jozefa púťou v Hronskom Beňadiku s biskupom Tencerom
P:3, 20. 03. 2023 09:00, DOM

Hronský Beňadik 20. marca (TK KBS) Pri príležitosti sviatku sv. Jozefa sa v nedeľu 19. marca 2023 v Hronskom Beňadiku uskutočnila tradičná púť mužov, počas ktorej si tak pútnici uctili pestúna Božieho Syna Ježiša Krista a manžela Panny Márie. Pre účastníkov púte bol pripravený duchovný program, v rámci ktorého mohli pristúpiť k sviatosti zmierenia v Bazilike minor sv. Benedikta opáta a mohli sa zapojiť do spoločnej modlitby svätého ruženca.

Vyvrcholením programu bola slávnostná svätá omša, ktorú konečne po troch rokoch pandémie celebroval Mons. Dávid Bartimej Tencer, OFM Cap., diecézny biskup mesta Rejkjavík na Islande. Spolu s ním koncelebrovali rektor baziliky Mons. Peter Brodek, farár farnosti Hronský Beňadik Alexander Staník a ďalší kňazi.

Hronsky Benadik, put, muzi

Biskup Dávid Bartimej vo svojej homílii upriamil pozornosť prítomných veriacich na príklad sv. Jozefa a jeho postoj a rešpekt pred Božím riadením. Príklad jeho charakteru a viery predložil aj súčasným mužom, akými by mali byť dobrými, starostlivými a milujúcimi synmi, manželmi, otcami, a popri nich aj ženy dobrými, starostlivými a milujúcimi dcérami, manželkami a matkami a toto by malo byť aj posolstvo, ktoré by si mali všetci odniesť vo svojich srdciach do svojich životov.

V závere liturgickej slávnosti sa veriaci pomodlili litánie k relikvii Kristovej Krvi, uctili si relikviu a biskup Dávid Bartimej udelil prítomným pútnikom s relikviou Kristovej Krvi požehnanie. Na púti sa okrem mužov zúčastnili aj ženy a prítomné tak boli celé rodiny, mladí aj starí, ktorí tak spoločne mohli prežiť ako duchovnú atmosféru podujatia, tak aj objavovať genius loci tohto starobylého miesta počas prehliadky postupne obnovovaného kláštora a jeho jednotlivých expozícií, ktoré sú už prístupné verejnosti.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký

Fotogaléria 1 / Fotogaléria 2  (Zdroj: ČaV, Mária Švecová)( TK KBS, tu, ml; pz ) 20230320019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]