[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nimnici pripravili celoslovenské stretnutie katolíckych psychológov
P:3, 20. 03. 2023 08:33, DOM

Nimnica 20. marca (TK KBS) V sobotu 18. marca 2023 sa v Kúpeľoch Nimnica uskutočnilo už tretie Celoslovenské stretnutie katolíckych psychológov, psychoterapeutov a psychiatrov (K3P). Tentokrát ho pod záštitou Konferencie biskupov Slovenska organizovalo centrum Enoia so sídlom v Považskej Bystrici.

Na stretnutie prišlo okolo 160 odborníkov. Tohtoročná téma stretnutia bola Aktuálne výzvy pre kresťanskú orientáciu v starostlivosti o duševné zdravie.

Stretnutie sa začalo svätou omšou, ktorú celebroval Mons. Nicola Girasoli, apoštolský nuncius na Slovensku, spolu s miestnym biskupom Tomášom Galisom a košickým pomocným biskupom Marekom Forgáčom, ako aj s ďalšími kňazmi. Apoštolský nuncius vo svojom príhovore zdôraznil tri roviny tohto stretnutia: odstup od každodenného života, vzájomné načúvanie a vzájomné zdieľanie.

Po svätej omši nasledoval pracovný program, ktorý otvoril biskup Forgáč, iniciátor myšlienky stretávania sa týchto profesií. Hlavným prednášajúcim bol MUDr. Igor Smelý, psychiater, psyhoterapeut a publicista, ktorý hovoril na tému Hľadanie obrazov človeka (Prečo je v aplikovanej psychológii nevyhnutný interdisciplinárny prístup).

Nimnica stretnutie psychologovia enoia

Následne v krátkych vstupoch boli prezentované niektoré oblasti, v ktorých je nevyhnutná spolupráca v rámci viery a psychológie. V popoludňajšom programe sa účastníci mohli zapojiť do workshopov na rôzne témy (morálna teológia a psychoterapia, znalec v kauzách manželskej nulity, veriaci klient v psychoterapii, fenomenologický prístup k psychoterapii, psychokaviareň).

„Stretnutie sa uskutočnilo vo veľmi príjemnej atmosfére a kolegialite. Špecialisti v týchto oblastiach boli pozvaní do spolupráce v rôznych pastoračných požiadavkách. V závere sa načrtli možnosti sieťovania odborníkov tohto druhu ako aj vízie ďalšej spolupráce v naliehavých otázkach, ktoré prináša život dnešnej spoločnosti,“ informoval TK KBS Mons. Marek Forgáč.( TK KBS, mf, ml; pz ) 20230320018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]