[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Košiciach sa konala obnova pre manželky kňazov Košickej eparchie
P:3, 18. 03. 2023 16:10, DOM

Košice 18. marca (TK KBS) V Košiciach sa na 4. zádušnú sobotu uskutočnila duchovná obnova pre manželky kňazov Košickej eparchie. Podujatie organizačne zastrešil synodálny tím pod vedením duchovného otca Michal Hospodára, koordinátora. Obnova je jedným z ovocí synodálnej cesty a na jej úvod prišiel vladyka Cyril Vasiľ, eparchiálny biskup.

Vo svojom príhovore vyjadril potešenie, že kňazské manželky sú nápomocné pri službe svojich manželov. Vytvárajú im rodinné zázemie, pomáhajú v aktivitách a neraz aj finančne zabezpečujú svoje rodiny. Vladyka po svojich skúsenostiach s prácou pastoračných asistentov napr. v Nemecku označil stav manželiek gréckokatolíckych kňazov za požehnanie. S prítomným tuctom manželiek sa pomodlil tretiu (liturgickú) hodinku a udelil im archijerejské požehnanie.    

S krásou i úskaliami povolania ku kňazstvu i manželstvu sa podelil Michal Hospodár. V prednesenej téme sa venoval láske ako hybnej sile kresťana, osobitne ženy. Na príklade biblickej Samaritánky viedol účastníčky k sebapoznaniu a prehĺbenému vzťahu s Ježišom. Vyjadril úctu k poslaniu ženy, ktorá spolupracuje na dobre svojej rodiny, farskej rodiny i celej cirkvi.

Súčasťou programu bola aj svätá spoveď a diskusia v skupinkách na tému budovania malých spoločenstiev, založených na pekných vzťahoch medzi kňazskými rodinami. Po spoločnom agapé sa výsledky z diskusných skupín odprezentovali pred všetkými aj s konkrétnymi podnetmi na zlepšenie synodálneho kráčania vo viere. Záverečná modlitba ukončila toto duchovné podujatie s tým, v Košickej eparchii sa plánuje organizovať systematicky.

TK KBS informoval Michal Hospodár( TK KBS, mho; ml ) 20230318003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]