[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Farnosť Kežmarok so Saletínmi vytvorili novinku Modlitba s evanjeliom
P:3, 18. 03. 2023 14:10, DOM

Kežmarok/Považská Bystrica 18. marca (TK KBS) S úmyslom posilniť prežívanie nedele ako dňa zasväteného Pánovi spojili svoje sily farnosti Kežmarok a Saletíni na sídlisku Rozkvet v Považskej Bystrici. Pripravili spoločnú aktivitu "Modlitba s evanjeliom..." Pred každou nedeľou ponúknu na webstránkach svojich farností ako aj na sociálnych sieťach modlitbu inšpirovanú nedeľným evanjeliom.

„Je dôležité, aby sme nielen počúvali Božie slovo, ale sa aj modlili s Božím slovom. Vzorom nám je Božia Matka, ktorá premýšľala a zachovávalo Pánovo slovo vo svojom srdci. Práve modlitba nám pomáha, aby Ježišovo posolstvo zostalo v našom živote prítomné,“ vysvetľuje František Trstenský, farár a dekan v Kežmarku, ktorý prichádza s touto iniciativou pre veriacich na celom Slovensku.

Modlitba bude vždy spojená s obrazom, ktorý symbolizuje Ježišovo posolstvo vyjadrené v evanjeliu danej nedele. Modlitbu s evanjeliom sa môžu pomodliť jednotlivci ako aj rodiny a spoločenstvá počas Pánovho dňa. „Chceme ľudí pútavou grafikou pozvať k jednoduchej, a pritom tak krásnej modlitbe vychádzajúcej za Svätého písma, aby sa stala súčasťou nášho každodenného života. Ak sa nám to touto formou podarí, Božie slovo už prinesie svoju úrodu,“ hovorí autor grafickej úpravy Ľubomír Valient z farnosti Rozkvet.

Veriaci majú už teraz majú možnosť pravidelne pred každou nedeľou si vypočuť podcast "Božie slovo medzi nami", v ktorom František Trstenský vysvetľuje evanjelium najbližšej nedele. Záujemcovia ho nájdu na webstránke: www.fara-kezmarok.sk.( TK KBS, ft; ml ) 20230318002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]