[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do materiálnej Zbierky Svetlo pre Ukrajinu sa zapojilo 28 farských charít
P:3, 17. 03. 2023 13:45, DOM

Bratislava 17. marca (TK KBS) Bratislavská arcidiecézna charita ukončila zbierku Svetlo pre Ukrajinu. Ďakuje všetký za nesmiernu obetu, pomoc, organizáciu a dary dobrovoľníkom aj kňazom až z 28 farských charít a farností Bratislavskej arcidiecézy. Spolu sa podarilo vyzbierať štyri palety sviečok, sviec, bateriek a záložných zdrojov energie. Prvá časť darov je odoslaná núdznym vo vojne.

„Veľmi vítam a oceňujem aktivitu, ktorá vznikla tak povediac „zdola“, ako odpoveď na konkrétnu potrebu. Zbierka sviečok, batérií bola iniciatíva, s ktorou prišli zástupcovia farských charít a Bratislavská arcidiecézna charita tento nápad posunula ďalej a zabezpečila potrebné, aby mohla prebehnúť v ďalších farnostiach a mohla sa dostať ľuďom na Ukrajine. Je to pre nás žiadaný model, svetlý príklad ako by činnosť a spolupráca farských charít so "svojou" diecéznou charitou mali fungovať. Ďakujem všetkým členom farským charít, aktivistom a darcom, ktorí akýmkoľvek spôsobom pridali ruku k dielu,“ informuje Boris Hrdý, riaditeľ Bratislavskej arcidiecéznej charity.

Bratislavská arcidiecézna charita realizovala Zbierku Svetlo pre Ukrajinu pri príležitosti februárového pripomenutia si ročného trvania vojny na Ukrajine, od 5. 2. do 26. 2. 2023 vo vybraných farnostiach, hlavne kde funguje aj farská charita. Charita pozvala ľudí darovať sviečky, kahance, baterky, tužkové batérie, powerbanky (záložné zdroje energie).

Spolu s modlitbou za trpiacich a mier, môže byť dar sviečky symbolom svetla Krista prinášajúceho pokoj pre každého. Zbierku zastrešovali koordinátori rozvoja farských charít Barbora Vajlová a Ladislav Jakóczy. Spolu sa podarilo od darcov vyzbierať 4 palety pomoci. Finančná podpora v hodnote 295 eur bola použitá na kúpu batérií a tužkových bateriek. Materiálnu pomoc aktuálne doručuje skúsený pracovník zo Spišskej katolíckej charity, Anton Frič, ktorý ľuďom na Ukrajine pomáha od začiatku vojny.

Nepretržitá pomoc

Bratislavská charita aj naďalej poskytuje pomoc a podporu ľuďom z Ukrajiny žijúcim v Bratislave a v Skalici, vo svojich podporných centrách, aj farských charitách, v teréne.

Okrem materiálnych darov pomáha aj ponukou integračných aktivít, odborným poradenstvom a prednáškami, výučbou slovenského jazyka, voľnočasovými aktivitami pre všetky vekové kategórie. „Snažíme sa, aby sa, napriek okolnostiam, Ukrajinky, Ukrajinci a ich deti cítili prijatí a podporení,“ dodáva šéf BACH Boris Hrdý.

Viac informácií a fotografií je možné nájsť TU.

TK KBS informovala Mária Hvozdíková( TK KBS, mhv, ml; pz ) 20230317025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]