[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najnovšie Katolícke noviny približujú verbistov, ktorí oslavujú storočnicu
P:3, 15. 03. 2023 10:25, DOM

Bratislava 15. marca (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny (11/2023) približujú Spoločnosť Božieho Slova, ktorá oslavuje sto rokov pôsobenia na Slovensku. Charizmou verbistov a ich zakladateľa svätého Arnolda Janssena čitateľov sprevádza páter Igor Kráľ. „Verní odkazu nášho zakladateľa žijeme rehoľno-misionárske povolanie v neustálej otvorenosti voči výzvam Ducha Svätého,“ vysvetľuje páter Igor Kráľ.

Prinášajú rozhovor s provinciálom slovenských verbistov Pavlom Krutákom. S končiacim dlhoročným predstaveným Spoločnosti Božieho Slova na Slovensku sa Katolícke noviny rozprávali o minulosti i súčasnosti slovenskej provincie. „Myslím si, že Pán Boh nebude držať spoločenstvo pri živote, ak nenapĺňa svoju úlohu. Našou úlohou je teda žiť tak, ako to od nás Pán Boh očakáva a ostatné je na jeho milosti,“ hovorí páter Pavol Kruták.

Katolícke noviny navštívili aj hlavné centrum verbistov na Slovensku, ktorým je nitrianska Kalvária. Misijný dom Matky Božej ponúka duchovné zázemie i veľa prekvapení. Pod jednou strechou sa nachádza provinciálat, misijné múzeum s exponátmi z exotických krajín a takisto zariadenie pre seniorov, kde prežívajú starobu kňazi, ale napríklad aj mamičky kostolníkov, ktorí celý život pracovali pre verbistov.

Katolícke noviny taktiež predstavujú zahraničných verbistov pôsobiacich na Slovensku. V misijnom dome v bratislavskej Petržalke nájdete okrem Slovákov aj Čecha, Inda a troch Vietnamcov. Exotika sa už pred viacerými rokmi snúbila aj s rázovitou Terchovou, kde momentálne pôsobia dvaja kapláni z Indonézie. „Slovensko je môj druhý domov, moja druhá rodina, s ktorou sa delím o každý kúsok môjho života ako kňaz, misionár a obyčajný človek,“ hovorí páter Hans Dedyanto Ton.

V rubrike Duchovná obnova Pavol Zahatlan vysvetľuje piate Božie prikázanie – nezabiješ. Upozorňuje, že toto prikázanie človek modernej doby mnohonásobne porušuje. Venuje sa najmä previneniu pri potrate, eutanázii a samovražde.

Katolícke noviny predstavujú novinku z vydavateľstva Spolku svätého Vojtecha Krížovú cestu nádeje. Každého, kto po nej siahne, čaká nevšedný duchovno-umelecký zážitok – modlitba spojená s kontempláciou výtvarných diel Táne Svatošovej.

TK KBS informoval Ján Lauko( TK KBS, jla, ml; pz ) 20230315014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]