[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nitre bolo celomestské stretnutie birmovancov s biskupom Beňom
P:3, 07. 03. 2023 09:40, DOM

Nitra 7. marca (TK KBS) V Nitre sa 4. marca 2023 uskutočnilo celomestské stretnutie birmovancov z Nitry, ktorí v priebehu tohto roku príjmu z rúk nitrianskeho biskupa Mons. Viliama Judáka alebo pomocného nitrianskeho biskupa Mons. Petra Beňa sviatosť kresťanskej dospelosti. 

Viac ako 200 birmovancov z farností Nitra – Klokočina, Chrenová, Zobor, Horné mesto a Kalvária sa stretlo v Kostole sv. Gorazda na Klokočine. Program začal svätou omšou, ktorú celebroval pomocný nitriansky biskup Mons. Peter Beňo. Vo svojom príhovore biskup Peter povzbudil birmovancov, aby sa nebáli nechať sa formovať, aby sa v nich mohla realizovať hlboká túžba každého človeka – byť dobrým človekom a túžba každého kresťana – byť svätým. 

Po svätej omši sa birmovancom prihovoril P. Igor Kráľ SVD, správca farnosti z Kalvárie. Vo svojej kerygme poukázal cez príbeh Zacheja a ostatných apoštolov na Božiu lásku a záujem o človeka a ako Boh vstupuje do reality človeka. Božia láska každého mení a pozýva odpovedať primeraným spôsobom. Raper Martin Augustín Dvornický skrze svoje svedectvo a hudobný doprovod oslovil srdcia mnohých mladých. Svoju životnú skúsenosť interpretoval vo svetle viery, ľudského strádania i hľadania a nachádzania Boha, ktorý usiluje získať si srdce každého človeka. Na záver svojho svedectva vyzval všetkých zúčastnených odovzdať svoj život svätému Trojjedinému Bohu. 

Stretnutie ukončila séria otázok, ktoré birmovanci položili biskupovi Petrovi. Programom sprevádzal zoborský farár Milan Polák. Na záver stretnutia klokočinský farár Jozef Tomica pozval organizátorov večera pre birmovancov spolu so spevokolom z Klokočiny na agapé, informoval hovorca Nitrianskeho biskupstva Tibor Ujlacký.( TK KBS, tu; ml ) 20230307014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]