[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nová Cesta predstavuje v cykle Ísť na všetky periférie službu OZ Návrat
P:3, 06. 03. 2023 12:59, DOM

Prešov 6. marca (TK KBS) Vyšlo nové číslo časopisu Cesta (3/2023). Má tému Neha. Prinášame jeho anotáciu, ktorú spracoval Peter Kyslan.

Presov, Cesta, marec, plagat

-

Môžete si prečítať rozhovor s názvom Na začiatku musí byť neha. Zhovárali sme sa so známym českým pedagógom a lektorom PhDr. Marekom Hermanom o tom, aká je dôležitá neha v našom živote a aká je úloha mamy a otca.

V duchovnom slove Nie je našou povinnosťou myslieť hlavne na seba o. Jozef Gača zdôrazňuje a pýta sa na povahu láskavosti k iným. Láskavý človek sa úprimne zaujíma o radosť a dobro druhých. Svoj záujem prejavuje tým, čo hovorí a čo pre nich robí.

V novom celoročnom cykle Ísť na všetky periférie predstavujeme zaujímavú službu OZ Návrat v článku Dotykom pomáhame deťom zvíťaziť nad ich obavami. Spôsob, ktorým sa dotýkame jeden druhého, je komunikáciou. Ruky môžu meniť tlak, ktorým sa dotýkajú a vďaka tomu sú naším najflexibilnejším nástrojom.

V svedectve Kodaň vyrozpráva príbeh Klára. Klára prežila v Dánsku turbulentný život a vážny životný pád. Avšak dobrý anjel v podobe rehoľnej sestry jej ukázal správnu cestu a pomohol.

Článok PSK buduje v Lomničke moderné vzdelávacie centrum pre remeslá predstavuje Elokované pracovisko Spojenej školy, Stará Ľubovňa v Lomničke, ktoré bude mať nový školský objekt. Pribudne k pôvodnému a bude predstavovať moderné vzdelávacie centrum pre remeslá a náborové aktivity.

Môžete si prečítať druhú časť rozhovoru s názvom Frankofonista Jančok o elitách a etikete. Ľubomír Jančok vyštudoval štyri vysoké školy – francúzsky jazyk a literatúru, pedagogiku a diplomaciu. Doktorát má z francúzskej Sorbonny, je autorom niekoľkých kníh o francúzskej kultúre. V druhej časti rozhovoru sa dozviete zaujímavé veci o etikete, o slušnom správaní a výchove elít.

V rubrike Zaujímavosti predstavíme veľký historický omyl v článku Thomas Austin a jeho králiky. Neskrotná túžba po poľovačke spôsobila jednu z najväčších ekologických katastrof v dejinách Austrálie.

V rubrike Z charít je predstavená vzácna práca DOS v článku Láskavá pomoc. Domáca ošetrovateľská starostlivosť realizovaná v niekoľkých formách predstavuje humánny spôsob poskytovania starostlivosti v slovenskom zdravotníctve, kde si už 20 rokov udržuje svoje strategické postavenie.

V novej rubrike Obrazy sveta je predstavený obraz Kristov krst. Obraz Piera Della Francesca zachytáva hlavný obrad kresťanskej viery. Krst je akt očistenia a znovuzrodenia od hriechov a zároveň oficiálna príležitosť, pri ktorej sa dávajú mená na znak prijatia do cirkvi.

Nechýbajú Krížovka, Vtipy a Správy z charít.

„Milí čitatelia, sme na trhu už 20 rokov a prešli sme rôznymi zmenami. Teraz stojíme pred ďalšou zmenou, ktorá súvisí s infláciou a energetickou krízou. Aj my sa boríme so zvýšenými nákladmi a neostáva nám nič iné len zvýšiť cenu časopisu na 2€. Polovica z ceny patrí predajcovi, tak ako doposiaľ. Verím, že pochopíte zložitosť situácie, keďže sociálne služby odkázaným ľuďom sa v spoločnosti ocitajú na posledných miestach. Chceme pomáhať a dávame príležitosť pomáhať aj vám," napísal v mene redakcie Peter Kyslan. ( TK KBS, pky; ml ) 20230306030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]