[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 07. 2024   Meniny má Bohuslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pozvánka do charitatívnej knižnej burzy Čítaj a daruj s Mary’s Meals
P:3, 01. 03. 2023 11:13, DOM

Bratislava 1. marca (TK KBS) Počas marca – mesiaca knihy – je ktokoľvek pozvaný zapojiť sa do Charitatívnej knižnej burzy Čítaj a daruj s Mary’s Meals. Tento dobrovoľnícky projekt vznikol v roku 2021 ako facebooková skupina na predaj kníh. Výťažok v plnej miere podporí organizáciu Mary’s Meals, ktorá zabezpečuje jedlá pre 2,4 milióny detí v školách v 18 krajinách sveta. Za dva roky sa pôsobnosť tohto projektu rozšírila aj mimo virtuálny svet. Dnes sa konajú pravidelné predaje kníh v Dome Quo Vadis a v UPeCe sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave.

Knihy sú v ponuke za odporúčanú cenu alebo dobrovoľný príspevok a na výber sú knihy rôznych žánrov (romány, detské, odborné, kresťanské a pod.). Na tento účel je možné darovať aj vlastné knihy. Predajom kníh na internete, počas podujatí a na niekoľkých základných školách sa spoločnými silami podarilo zabezpečiť už pre viac ako 600 detí na celý školský rok.

„Predaj kníh a podpora Mary’s Meals spolu súvisia. Mnoho ľudí má doma knihy, ktoré už nikto nečíta. Takto sa knižku dostanú k novým čitateľom, zatiaľ čo vyzbierané peniaze slúžia práve na to, aby v školách v chudobných krajinách mohli dostávať jedlá práve tie deti, ktoré by za iných podmienok do školy nechodili alebo kvôli hladu by sa nič ani nenaučili,“ hovorí dobrovoľníčka Mary’s Meals Lucia Kresanová, ktorá má predaj kníh na starosti.

Knižná burza sa v mesiaci marec uskutoční:

Vo Veľkej sále UPeCe sv. Jozefa Freinademetza v Bratislave
- v nedeľu 5. marca po svätej omši o desiatej ráno a večer
-  v pondelok 6. marca od 18:00 do 20:30 (okrem svätej omše)
- v utorok 7. marca od 18:30 do 21:30 (okrem svútej omše)
- odkaz na facebookovú udalosť

V Dome Quo Vadis v Bratislave
- v pondelok 27. marca od 17:00 do 20:00
- odkaz na facebookovú udalosť
- v Dome Quo Vadis sa knižná burza koná pravidelne každý posledný pondelok v mesiaci

O Mary’s Meals

Mary’s Meals je medzinárodná charitatívna organizácia, ktorá poskytuje jedlá pre 2,4 milióna detí v školách v 18 chudobných a často aj vojnou zmietaných krajinách sveta. Hlavnou myšlienkou je, aby každé dieťa dostalo denne aspoň jedno výživné jedlo, ktoré pripravia ľudia z miestnej komunity a z lokálnych potravín. Jedlá sa podávajú v mieste vzdelávania, aby deti mohli úspešne ukončiť školu, vymaniť sa z chudoby a získať lepšie vyhliadky do života. Cena jedla pre jedno dieťa na celý školský rok stojí vďaka nízkonákladovosti tejto organizácie len 22€ na celý školský rok. Viac informácií o činnosti Mary’s Meals je na stránke www.marysmeals.sk.

TK KBS informovala Lucia Kresanová( TK KBS, mme, lkr, ml; pz ) 20230301015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]