[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 04. 2024   Meniny má Ervín      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

S požehnaním predsedu KBS začína na Slovensku opäť projekt Podeľme sa
P:3, 22. 02. 2023 21:00, DOM

Bratislava 22. februára (TK KBS) Kresťanský pôst vo svete sprevádza množstvo pôstnych podujatí, ktoré nám dávajú príležitosť podeliť sa s núdznymi o náš prebytok. Asi najznámejšie na Slovensku je z nich podujatie Podeľme sa!, ktoré má za sebou šestnásť úspešných ročníkov.

Šestnásť uplynulých rokov toto podujatie zorganizovalo Katolícke hnutie žien Slovenska s vyhlásenou verejnou zbierkou s požehnaním slovenských otcov biskupov. Z výťažkov tejto verejnej zbierky vzniklo mnoho užitočných diel, ako sú napríklad Centrá pre obnovu rodiny Dorka na celom Slovensku, Centrum pre deti a rodiny v Rožňave, niekoľko bytov sociálneho nájomného bývania pre ohrozené rodiny v Bratislave a v Košiciach aj veľmi dôležité poradne Alexis. S požehnaním a vedomím košického arcibiskupa metropolitu Mons. Bernarda Bobera, predsedu Konferencie biskupov Slovenska, žezlo pokračovať v každoročnom organizovaní tohto pôstneho podujatia známeho aj ako „Pôstna polievka“ prevzala od tohto ročníka Spoločnosť Úsmev ako dar. 

„Po 16-tich rokoch realizácie podujatia Podeľme sa! sa Katolícke hnutie žien Slovenska rozhodlo odovzdať štafetu priateľom zo Spoločnosti Úsmev ako dar, ktorí nám výrazne pomáhali s organizáciou ostatných ročníkov tohto výnimočného podujatia. Naučili sa podujatie zrealizovať kontaktne a aj v časoch, keď to pandémia nedovoľovala, a to online. S pokojom v srdci im preto odovzdávame  toto podujatie do ich rúk a želáme im, aby ho vždy použili ako nástroj na šírenie a konanie dobra na celom Slovensku," hovorí Mária Demeterová z Katolíckeho hnutia žien Slovenska.

Cieľom podujatia Podeľme sa! je pomôcť blížnym v  krízových životných situáciách a tak prispieť k formovaniu povedomia ľudí na Slovensku k solidarite a vzájomnej pomoci. Nejde o to, len dávať almužnu, ale podeliť sa s tým, čo si odopriem. „Výťažok 17. ročníka podujatia Podeľme sa! poslúži akútne na dokončenie troch skromných príbytkov v bratislavskej Petržalke pre ohrozené rodiny s deťmi - väčšinou pre mamky - samoživiteľky. Druhú časť výťažku použijeme na nevyhnutnú opravu strechy na sociálnom dome, ktorý je bezpečným domovom pre štyri rodiny s deťmi v Košiciach na Krompašskej ulici,“ uviedol Štefan Adamjak, výkonný riaditeľ Úsmev ako dar.

Vďaka pracoviskám spoločnosti Úsmev ako dar po celom Slovensku a sieti dobrovoľníkov sa Pôstna polievka uskutoční na mnohých miestach Slovenska. Katolícke ženy ako aj Úsmeváci veria, že otcovia biskupi prijmú pozvanie na vydávanie tejto pôstnej polievky veriacim tak ako po minulé roky. Zapojiť sa môžu všetci bez rozdielu, vo farnostiach či v spoločenstvách. Najčastejšia forma je pripraviť pôstnu polievku, za ktorú účastníci podujatia „zaplatia“ ako za sviatočný obed. To isté môžu urobiť rodiny aj doma, keď navaria skromný obed. Pre darcov, ktorí sa chcú podeliť a nemôžu sa osobne zúčastniť podujatia s vydávaním pôstnej polievky, je pripravená možnosť podeliť sa jednoducho aj cez darcovský portál www.podelmesa.org.

Organizátori vopred ďakujú všetkým darcom a prajú pokojné prežitie pôstu. Podujatie vyhodnotia 31. mája 2023

Zbierkový účet: Výťažok Pôstnej polievky môžete poukázať na zbierkový účet vedený v Prima Banka Slovensko, a.s.:SK08 3100 0000 0040 4002 9180

_
Kontakt: Šimon Koliščák, koliscak@usmev.sk, 0911 998 478( TK KBS, jco; ml ) 20230222020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]