[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 07. 2024   Meniny má Bohuslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Konferencia sekulárnych inštitútov na Slovensku sa stretla v Košiciach
P:3, 20. 02. 2023 11:26, DOM

Košice 20. februára (TK KBS) Konferencia sekulárnych inštitútov na Slovensku (KSIS) sa v sobotu stretla v Košiciach u sestier uršulínok. Hosťom stretnutia bol Mons. Cyril Vasiľ SJ, predseda Rady KBS pre inštitúty zasväteného života a spoločnosti apoštolského života, ktorému v úvode zástupcovia sekulárnych inštitútov predstavili každý svoj inštitút a jeho charizmu. V priateľskom rozhovore s otcom arcibiskupom konštatovali, že táto forma zasvätenia podľa evanjeliových rád vo svete je menej známa na Slovensku veriacim i duchovným pastierom. Umožňuje však lepšie porozumenie bežného života ľudí a súčasne vyžaduje kreativitu a zodpovednosť vytvoriť si priestor pre modlitbu a rast v priateľstve s Pánom. Nie je to zasvätený život na polceste k rehoľnému, ale plné nasledovanie Ježišovho života v Nazarete v posväcovaní sveta evanjeliovou prítomnosťou v ňom. Arcibiskup Cyril Vasiľ poďakoval za spoločenstvo a povzbudenie, ktoré si z otvoreného vzájomného zdieľania odnáša.

V programe popoludní sa účastníci stretnutia zaoberali otázkou permanentnej formácie v inštitútoch, formáciou formátorov, otázkou prežívania sekulárneho zasvätenia v starobe. Vypočuli si informáciu účastníčky Piateho stretnutia biskupov s laikmi, zasvätenými a klerikmi na tému Spoločné kráčanie za synodálnu Cirkev. Pripravili program KSIS na ďalšie obdobie a zaoberali sa prípravou spoločného formačného stretnutia pre všetkých členov sekulárnych inštitútov.

Spoločná svätá omša a priateľské rozhovory boli súčasťou povzbudenia a inšpirácie, ktoré si odniesli účastníci zo stretnutia do života svojich inštitútov.

Informovala Konferencia sekulárnych inštitútov Slovenska( TK KBS, ksis, rp; pz ) 20230220021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]