[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 31. 03. 2023   Meniny má Benjamín      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Podpredseda KBS obdaroval novú generálnu dozorkyňu ECAV ikonou Narodenia Pána
P:3, 20. 02. 2023 08:22, DOMFoto: Tibor Ujlacký


Nitra 20. februára (TK KBS) Na slávnostných Službách Božích pri príležitosti inštalácie novej generálnej dozorkyne Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Renáty Vinczeovej, ktoré sa konali v Kostole Svätého Ducha v Nitre 18. februára 2023, sa za Konferenciu biskupov Slovenska zúčastnil nitriansky biskup Mons. Viliam Judák.

Nová generálna dozorkyňa bola do úradu uvedená za účasti generálneho biskupa ECAV na Slovensku Ivana Eľka, dištriktuálnych biskupov a ďalších  predstaviteľov seniorátov a cirkevných zborov zo Slovenska, ako aj hostí zo zahraničia.

Mons. Judák v pozdravnom príhovore v mene Konferencie biskupov Slovenska aj v mene Nitrianskej diecézy zaželal novoinštalovanej generálnej dozorkyni Renáte Vinczeovej veľa úspechov a Božieho požehnania do zodpovednej úlohy v ECAV na Slovensku. Prítomným účastníkom slávnosti okrem myšlienok venovaných pravde, jednote, ekumenizmu či synodalite povedal aj tieto slová: „Usilujme sa s Božou pomocou naďalej spolu kráčať s veľkou nádejou a pozerajme sa do budúcnosti so slovami pápeža Františka, ktorý hovorí, že Boh je vždy novosť, ktorá nás neustále podnecuje vydať sa na cestu aby sme išli tam, kde to ešte nepoznáme, až na periférie, až na hranice. Boh nemá strach, Boh nechce aby sme sa zastavili a kontemplovali naše úspechy. Ide vždy mimo našich schém. Slovensko je pozvané byť posolstvom pokoja v srdci Európy. Nech nám v tomto spoločnom úsilí pomáha všemohúci Boh“.

Na záver svojho pozdravného príhovoru biskup Judák obdaroval Renátu Vinczeovú symbolom niečoho nového, čo sa rodí – ikonou Narodenia Pána.( TK KBS, tu, pz; rp ) 20230220010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]