[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Členovia spoločenstva SKALA sa stretli s vladykom Andrejom
P:3, 14. 02. 2023 13:04, DOM

Košice 14. februára (TK KBS) Mäsopôstna nedeľa podľa byzantského obradu bola pre spoločenstvo Skala výnimočná. Vyše sto členov spoločenstva sa stretlo v priestoroch biskupského úradu v Košiciach s vladykom Andrejom M. Pacákom CSsR. Cieľom stretnutia bolo predstavenie činnosti spoločenstva za uplynulý rok a vzájomné zdieľanie. Po nutnej pandemickej odmlke sa rozbehli tradičné duchovné obnovy v lete, ale aj spoločné Dni spoločenstva a iné formačné podujatia. Viacerí členovia spoločenstva využili aj národnú ďakovnú púť do Ríma, či spoločný ples Skaly na budovanie blízkosti vzťahov.

Pri prezentácii aktivít spoločenstva zazneli aj živé svedectvá účastníkov duchovných obnov o tom, ako sa cez krízy v manželstve dá prejsť s otvorením sa pre Ježiša Krista. Vrcholom tejto oficiálnej časti bolo prijatie záväzkov pre už sformovaných laikov. Podstata záväzkov spočíva v deklarovaní rozhodnutia žiť v slobode Božieho dieťaťa a upevňovať svoje manželstvo v Pánovi. Len tak je možné naplniť aj evanjelizačno-misijný rozmer záväzkov a to pomáhať iným k stabilite manželského i rodinného života. Líder spoločenstva Peter Horváth vyjadril radosť nad skutočnosťou, že sformovaní laici i kňazi budú odteraz nápomocní pri ďalších duchovných podujatiach pre záchranu človeka.

Slávnostnosť Dňa s vladykom zvýraznilo aj pripravené agapé, teda pripravené pohostenie pre deti i dospelých. Stretnutia sa zúčastnili členovia z geograficky širšieho regiónu a preto využili spoločné strávený čas na neformálne prepojenie, povzbudenie a blízkosť. Program stretnutia moderovali manželia Jenčušovci a organizačne zabezpečila košická skupina pod vedením Stanislava Zimovčáka.

Informoval Michal Hospodár( TK KBS, mh, rp; pz ) 20230214014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]