[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 04. 10. 2023   Meniny má František      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Všímajme si viac chorých a tých, ktorí sa o nich starajú, píše predseda KBS
P:3, 10. 02. 2023 12:05, DOM

Bratislava 10. februára (TK KBS) Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober pozýva veriacich, aby si v čase, kedy si pripomenieme 31. svetový deň chorých (11. februára 2023), viac všímali chorých, zdravotníkov i všetkých, ktorí sa o chorých starajú.

„Pápež František nás vo svojom posolstve na 31. svetový deň chorých, uprostred synodálnej cesty, pozýva k tomu, aby sme sa zamysleli nad tým, že práve cez skúsenosť krehkosti a choroby sa môžeme naučiť spoločne kráčať podľa Božieho štýlu, ktorým je blízkosť, súcit a neha. Učme sa cez skúsenosť choroby kráčať k Bohu,“ pozýva predseda KBS.

„Byť chorý nie je nikdy príjemné. Telo i myseľ vtedy fungujú ťažšie. Nevládzame a často prosíme o uzdravenie. Ďakujem všetkým, ktorí svoje obetované utrpenie premieňajú na modlitbu. Zároveň v pokorne pozývam všetkých, aby sme v čase choroby pozvali k sebe Ježiša, ktorý môže uzdraviť nielen telo no najmä naše srdcia. Vždy nás posiní, aby sme vedeli znášať akúkoľvek chorobu či ťažkosť,“ odkazuje arcibiskup Bober.

„Po pandemických rokoch, verím, že zostaneme voči sebe citlivejší. Preto by som este raz chcel povedať jedno veľké ďakujem tým, ktorí stali v prvej línii. Tým, čo nás viedli pandémiou, tým, ktorí ju zažili na rozličných miestach na vlastnej koži. Sú hrdinovia našej doby. Modlím sa za nich, že nám dávali silu a odvahu obetovať utrpenie v chorobe. Ďakujeme vám za všetko, čo ste urobili,“ dodal predseda KBS.

Svetový deň chorých ustanovil svätý Ján Pavol II. v roku 1992. Každoročne k tomuto dňu vydáva svoje posolstvo Svätý Otec. Tento rok nesie názov „Staraj sa oňho“. Súcit ako synodálna prax uzdravovania. Konferencia biskupov Slovenska prináša na stránke www.kbs.sk jeho slovenskú verziu. Aktívne si deň tento rok opäť pripomenú aj biskupi Slovenska.( TK KBS, kbs, ml; pz ) 20230210016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]