[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prišli sme o vzácneho človeka, píše predseda KBS po úmrtí prvého rektora KU
P:3, 07. 02. 2023 15:24, DOM

Bratislava/Ružomberok 7. februára (TK KBS) So zármutkom prijal správu o úmrtí prvého rektora Katolíckej univerzity v Ružomberku prof. Pavla Kluvánka Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska. „Opustil vás milovaný manžel a otec, prišli sme o vzácneho človeka,“ napísal v kondolenčnom telegrame jeho manželke a smútiacej rodine. Kondolenciu prinášame v plnom znení.

-
Vážená pani Kluvánková,
vážená smútiaca rodina,
vážená akademická obec

so zármutkom, ale aj s nádejou, ktorú prináša Vzkriesený Kristus, sme prijali správu o úmrtí prof. Pavla Kluvánka.

Opustil vás milovaný manžel a otec, prišli sme o vzácneho človeka, ktorého zásluhou vznikla Katecheticko-pedagogická fakulta sv. Ondreja, na ktorej základoch je vybudovaná  Katolícka univerzita v Ružomberku, ktorej sa stal pán profesor  prvým rektorom.

Ďakujem mu za všetko, čo urobil v prospech katolíckeho školstva, za jeho ľudskosť  a službu. Svojím dielom zanechal veľké dedičstvo, v ktorom prepojil svet pedagóga  a kresťana.

Vážená smútiaca rodina, úprimne sa modlím, aby všemohúci a milosrdný Boh, ktorý je Pánom nad životom a smrťou, prijal nášho brata Pavla do svojej slávy. Nech mu udelí večný pokoj a radosť na mieste svetla, kde už niet žiadnej bolesti ani zármutku, len večný život s Bohom.

V Pánovi

Mons. Bernard Bober
košický arcibiskup - metropolita
predseda Konferencie biskupov Slovenska

-
Súvisiaci článok: Zomrel prvý rektor Katolíckej univerzity profesor Pavol Kluvánek( TK KBS, bb,ml; pz ) 20230207032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]