[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Dome Quo Vadis otvoria výstavu manželov Botekovcov Svetlo okolo nás
P:3, 02. 02. 2023 11:58, DOM

Bratislava 2. februára(TK KBS) Svetlo okolo nás - je názov výstavy manželov Zuzany Augustínovej-Botekovej a Andreja Boteka, ktorú otvoria dnes v evanjelizačnom Dome Quo Vadis na Hurbanovom námestí 1 v Bratislave. Výber z ich výtvarnej  tvorby posledného obdobia bude verejnosti prístupný do 28. februára.

Obaja autori chcú vo svojich obrazoch prostredníctvom umeleckého vyjadrenia tlmočiť pocity a imaginácie, vychádzajúce z ich vnútorného prežívania duchovných skutočností a osobnej viery, píše v tlačovej správe Monika Hricáková. Kurátorkou výstavy je historička umenia Alena Piatrová.

Zuzana Augustínová – Boteková je textilná výtvarníčka. Venuje sa voľnej výtvarnej tvorbe – obrazom  a kolážam, maľbe na hodvábe, objektom a textilnému úžitkovému dizajnu  ako sú výtvarné  vankúše, šále, šatky. Vytvára obrazy do interiérov, kombinuje techniky a materiály, v jej výtvarnom prejave dominujú  abstraktné štruktúry. Vrství farebné plochy, pracuje s textom a výraznou farebnosťou. Keďže žije na hranici zvukov a ticha, podstatná je  pre ňu komunikácia formou vizuálneho posolstva predstáv a fantázií. V súčasnosti vyučuje výtvarnú výchovu na ZUŠ Jozefa Kresánka.

Andrej Botek je architekt, ale venuje sa aj výtvarnej tvorbe. Z techník uprednostňuje akryl, pastel, akvarel, ale nevyhýba sa ani kresbe. Kompozičnú stránku jeho diel ovplyvňuje aj zámer čo najspontánnejšieho zachytenia pocitu a momentálnej stopy vo vnútornom sprítomnení zobrazovanej témy. Pracuje s figúrou, jej štylizáciou, s abstraktnými štruktúrami. Venuje sa aj architektonickej tvorbe, sakrálnym interiérom a pamiatkovej obnove.  Pedagogicky pôsobí na Fakulte architektúry a dizajnu STU a na RKCMBF prednáša predmet „Sakrálne umenie“.

TK KBS informovala Monika Hricáková( TK KBS, mhr, ml; pz ) 20230202020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]