[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 07. 2024   Meniny má Bohuslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Univerzitné pastoračné centrum v Mlynskej doline oslávilo 25. narodeniny
P:3, 30. 01. 2023 13:26, DOM

Bratislava 30. januára (TK KBS) Už dvadsaťpäť rokov slúži Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza v Mlynskej doline univerzitným študentom a nielen im.

Za toto dielo prišli poďakovať slávnostnou svätou omšou, ktorej predsedal bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský spolu s ďalšími troma biskupmi a viacerými kňazmi študenti, absolventi a mnohí podporovatelia tohto dobrého diela v nedeľu 29. januára 2023 na sviatok patróna centra sv. Jozefa Freinademetza.

Tento misionár z rehole verbistov, pôvodom Ladín (dnešná Alta Badia v Taliansku) bol misionárom v Číne, kde napriek počiatočným ťažkostiam zaoral hlbokú brázdu medzi domorodým obyvateľstvom, ktorému odovzdal radostné posolstvo Evanjelia. Jeho pamätnými slovami „reč lásky je jediná reč, ktorej rozumejú všetci ľudia“ dodnes inšpiruje mnohých, ktorí hľadajú plnosť života.

Práve univerzitné pastoračné centrum chce pomáhať študentom žiť život v plnosti a starať sa o ich integrálny rast. Touto službou každoročne znova a znova pomáha rásť stovkám mladých ľudí, ktorí sa budú môcť plnohodnotne zapojiť do spoločenského, kultúrneho a náboženského života.

Arcibiskup Stanislav Zvolenský v homílii vyzdvihol prínos tejto služby pre cirkev a spoločnosť a povzbudil prítomných k vďačnosti za tento dar, mimoriadny projekt pre mladých, ktorý sa vďaka pátrovi Milanovi Bubákovi a Mons. Františkovi Rábekovi začal šíriť aj do ďalších univerzitných miest po Slovensku.

Kňazi z rehole verbistov, ktorí slávia svoju storočnú prítomnosť na Slovesku tak jednu štvrtinu pastoračného pôsobenia venujú akademickej mládeži, ktorá je a bude nositeľom a pokračovateľom hodnôt, ktoré sú pre našu spoločnosť kľúčové, ako to vo svojom príhovore zdôraznil aj zastupujúci minister školstva Ján Hvorecký.

Slávnosť pokračovala besedou o zrode, začiatkoch a nasmerovaní centra, krátkym divadelným predstavením študentského divadla Christofer a radostným Agapé.

TK KBS informoval Ján Štefanec SVD

Fotogaléria( TK KBS, jst, ml; pz ) 20230130031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]