[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Bratislave sa rozlúčili so zosnulým bývalým veľvyslancom pri Svätej stolici
P:3, 30. 01. 2023 08:05, DOM

Bratislava 30. januára (TK KBS) V Bratislave sa rozlúčili so zosnulým bývalým veľvyslancom pri Svätej stolici Jozefom Draveckým (28. januára 2023). Zomrel 23. januára 2023 vo veku 75 rokov.

Pohrebná svätá omša sa konala vo farskom kostole sv. Františka z Assisi v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Hlavným celebrantom svätej omše bol bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský, koncelebrovali vojenský ordinár biskup Mons. František Rábek a viac ako desiatka kňazov.

Bratislava, pohreb, Dravecky

V homílii arcibiskup Zvolenský pripomenul životný príbeh Jozefa Draveckého, ktorý za sebou zanechal významnú stopu ako vysokoškolský učiteľ matematiky na Univerzite Komenského v Bratislave i ako diplomat v pozícii námestníka ministra, riaditeľa odboru MZV a najmä počas troch vyslaní do zahraničia v pozícii veľvyslanca. Zdôraznil, že pevné ukotvenie vo viere a v rodine mu pomáhali na jeho životnej ceste. Úprimnú sústrasť k úmrtiu vyjadril v liste, ktorý prečítali na na záver, apoštolský nuncius na Slovensku arcibiskup Nicola Girasoli.

Vojenský ordinár biskup Mons. František Rábek ocenil stretnutia s veľvyslancom najmä počas vojenských pútí do Ríma. Predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska Peter Mach pripomenul, že Jozef Dravecký sa po návrate z poslednej diplomatickej misie pri Svätej stolici a odchode do dôchodku aktívne zapojil do činnosti ZKS ako predseda klubu v Karlovej Vsi a od novembra 2019 aj ako člen celoslovenského Predsedníctva. Jeho skúsenosti, najmä v medzinárodnej oblasti, boli neoceniteľné pri kontaktoch s Európskou úniou seniorov i pri bilaterálnych podujatiach.

Ladislav Baránek sa poďakoval za významnú angažovanosť manželov Draveckých v občianskom združení Manželské stretnutia. Koniec rozlúčky v kostole pripravili traja synovia a dve dcéry, ktorí v krátkych posolstvách vyjadrili množstvo vďaky a spomienok na svojho otca. Jozef Dravecký bol pochovaný na cintoríne v Bratislave – Karlovej Vsi, informoval TK KBS Peter Mach. ( TK KBS, pma, ml; pz ) 20230130017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]