[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nedeľu Katolíckej univerzity oslávili slávnostne na svätej omši v Ružomberku
P:3, 30. 01. 2023 07:43, DOM

Ružomberok 25. januára (TK KBS) Posledná januárová nedeľa bola aj tento rok tradične venovaná Katolíckej univerzite (KU) v Ružomberku. Zmyslom slávenia „Nedele KU“ je poďakovanie všetkým priateľom, priaznivcom, dobrodincom a podporovateľom za modlitby, obety a každú pomoc a podporu venovanú Katolíckej univerzite.

Súčasťou „Nedele Katolíckej univerzity v Ružomberku“ bola tento rok slávnostná bohoslužba vo farskom kostole sv. Ondreja v Ružomberku. Tento deň nebol len spomienkou na zakladateľov tejto inštitúcie či obyčajnou slávnosťou. Deň univerzity je aj dňom stretnutia ľudí, ktorí boli a tiež sú súčasťou univerzity, píše sr. Hermana Matláková, SMVS. Svätú omšu prinieslo naživo Rádio LUMEN (TU).

„Málokde vo svete majú na jednom námesti všetky typy cirkevných škôl, začínajúc materskou, základnou, strednou až po Univerzitu. Liptov je niečo ako srdce Slovenska, pre mnohých jeho najkrajší kút a zároveň región nabitý slovenskou kultúrou a históriou. A práve tu  je kolíska Katolíckej univerzity,“ uviedol v úvodnom príhovore dekan farnosti Dušan Pardel.

Spišský administrátor Mons. Ján Kuboš povedal, že KU má nezastupiteľnú úlohu v službe druhým. Najdôležitejšie nie sú vedomosti, ale hlavne sloboda, spravodlivosť a dôstojnosť človeka, uviedol. 

Na záver slávnosti všetkým poďakoval prodekan univerzity Martin Taraj. Zdôraznil, že univerzita nie je len miesto pre získanie titulov, ale hlavne miesto stretnutia.

Katolícka univerzita v Ružomberku za dvadsať rokov svojho pôsobenia vychovala viac ako 33 000 absolventov v dennej a externej forme bakalárskeho, magisterského a doktorandského stupňa.

Ponúka študentom možnosť štúdia na štyroch fakultách: Pedagogickej, Filozofickej, Teologickej a na Fakulte zdravotníctva vo viac ako 90 akreditovaných študijných programoch. Taktiež uskutočňuje pedagogickú a vedeckú činnosť najmä v oblasti humanitných, pedagogických, prírodných, sociálnych a zdravotníckych vied, ale aj v oblasti umenia, ekonómie a manažmentu.( TK KBS, hma, ml; pz ) 20230130015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]