[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Po dvoch rokoch sa ženy opäť stretnú fyzicky na Ženskej konferencii
P:3, 24. 01. 2023 11:08, DOM

Bratislava 24. januára (TK KBS) Po dvoch rokoch sa ženy opäť stretnú fyzicky na Ženskej konferencii. Ide o každoročné stretnutie žien zo Slovenska i Českej republiky. Vytvára priestor pre stretnutie žien všetkých vekových kategórii, ktoré sa navzájom môžu inšpirovať, povzbudiť prednáškami, svedectvami, spoločnými diskusiami, rozhovormi a čerpať tak novú nádej z modlitieb a chvál.

Tohtoročná Ženská konferencia s témou Krajina sa uskutoční 24. – 25. februára 2023 v Rates aréne v Zvolene. Ženská konferencia sa uskutoční už po siedmy raz a po dvoch rokoch sa opäť uskutoční naživo a ženy si tak budú môcť vychutnať atmosféru spoločenstva, modlitby, vstúpiť do chvál so známymi kapelami, ako napríklad s kapelou Alive z Českej republiky či s Janou Zubajovou alebo Dominikou Gorbaľovou, tak isto budú mať možnosť vypočuť si povzbudivá slová od inšpiratívnych žien na témy duchovného i praktického života od rečníkov Márie Grexovej, Danky Paštrnákovej či Márie Podhradskej. Súčasťou konferencie bude aj interaktívny program, diskusie aj svätá omša.

„Témou ženskej konferencie 2023 je krajina, ktorá je alegóriou ženy. Každá žena má svoj príbeh, hĺbku svojho vnútra, svoju krajinu. Hľadáme a tvoríme vlastné pravidlá, podľa ktorých správne žiť. Investujeme, obetujeme sa, milujeme, strácame sa, nachádzame, meníme, nastavujeme hranice, … aby sme našli pokoj či šťastie (?) Žijeme vo svojej „krajine“ a občas zabúdame, kto je jej tvorcom a pôvodcom, kto pozná všetky odpovede, o čom je v skutočnosti život vo viere v nášho Boha a aký má s nami zámer On sám,“ vysvetľujú tému konferencie organizátorky.

Ako sa dostať na konferenciu?

Vstupenky sa dajú zakúpiť na webe nesputana.godzone.sk, či už pre jednotlivca alebo pre niekoho formou darčekovej poukážky. Organizátori mysleli aj na zakúpenie vstupenky na poslednú chvíľu, a preto sa bude dať vstupenka kúpiť aj priamo na mieste konania konferencie. Viac informácii je dostupných na nesputana.godzone.sk. Projekt Godzone je evanjelizačný projekt, ktorý vznikol v roku 2010 a je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garantmi projektu sú katolícki kňazi Ján Buc, Ondrej Chrvala a Dominik Markoš.

TK KBS informovala Kristína Vrábová( TK KBS, kvr, ml; pz ) 20230124018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]