[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 26. 06. 2024   Meniny má Adriana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyjadrenie vladyku Rusnáka k menovaniu nového pomocného biskupa
P:3, 23. 01. 2023 15:00, DOM

Bratislava 23. januára (TK KBS) Prinášame vyjadrenie vladyku Petra Rusnáka, bratislavského eparchiálneho biskupa, apoštolského administrátora sede vacante prešovskej archieparchie k vymenovaniu vladyku Milana Lacha SJ, doterajšieho sídelného biskupa Eparchie Parma pre Ruténov (USA) za nového pomocného biskupa Bratislavskej eparchie.

Vladyka, aká je Vaša reakcia na menovanie pomocného biskupa pre Bratislavskú eparchiu?

Prvá reakcia je, že je to pre nás samotných dosť prekvapením, lebo sme to nečakali. Na druhej strane, sa tešíme, lebo v osobe vladyku Milana Lacha dostávame skutočne vynikajúceho kňaza, vynikajúceho biskupa, človeka, ktorý pozná svet.

Ešte keď bol tu v Bratislave, kde pôsobil v rámci rehole jezuitov a na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity, tak bol veľmi horlivým kňazom a pastoračným kňazom, takže veľká vďaka Svätému Otcovi za toto menovanie a za to, že pamätá na našu Gréckokatolícku cirkev na Slovensku.

Ďalšia vec je, že mám nádej a dúfam, že toto je len začiatok ďalších krokov zo strany Svätej stolice, ktoré vyriešia našu situáciu v gréckokatolíckej prešovskej metropolii, ktorá ešte stále nie je dotiahnutá do konca, takže hádam to bude začiatok týchto zmien, ktoré potom usporiadajú všetky pomery v našej prešovskej metropolii.

Vladykovi Milanovi želáme veľa síl, pevné zdravie, modlíme sa za neho a tešíme sa, že ho budeme môcť privítať v našej bratislavskej eparchii.

Na mnohé a blahé roky, vladyka Milan!

-
Zdroj: Bratislavská eparchia, Stanislav Gábor( TK KBS, ba, sg, ml; pz ) 20230123020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]