[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskupi darovali pápežovi Františkovi aj ponožky pre ľudí bez domova
P:3, 22. 01. 2023 09:00, ZAH

Vatikán 22. januára (TK KBS) Delegácia Konferencie biskupov Slovenska venovala pápežovi Františkovi počas sobotnej osobnej audiencie vo Vatikáne niekoľko darov - výrobky ukrajinských detí, ktorým pomáhajú cirkevné inštitúcie na Slovensku, viacero knižných darov, ako i ponožky pre ľudí bez domova v Ríme. 

„Všetky dary, ktoré sme priniesli do Vatikánu, reflektovali témy ktorými žije Cirkev na Slovensku," vysvetlil výkonný tajomník KBS Ivan Ružička.

Výrobky ukrajinských detí vznikli v centrách, ktoré zriadila Slovenská katolícka charita na Slovensku po vypuknutí vojnového konfliktu na Ukrajine. „Boli to vyrobené hračky, ozdoby a list s pozdravom pre Svätého Otca od detí z Ukrajiny, ktoré našli útočisko v našich cetrách pomoci," uviedol Ružička.

Ďalším darom boli knižné publikácie. Pápežovi Františkovi biskupi venovali knihu, ktorá zachytáva pastoračné diela pre Rómov a knihy, ktoré vznikli na zachovanie spomienky na návštevu pápeža na Slovensku.

Delegácia KBS venovala Svätému Otcovi aj publikáciu o pomoci na Kube, ktorú realizuje Slovenská katolícka charita v spolupráci so svojimi partnermi. Financie, z ktorých je pomoc realizovaná pochádzajú z verejnej zbierky, ktorú vyhlásila KBS po návšteve Svätého Otca na Slovensku.

Vatikan, publikacia, Kuba

Doteraz bola zrealizovaná potravinová pomoc deťom a ich rodinám. Z podpory KBS boli financovaná prevádzka jedálne, kde varia dve teplé jedlá do týždňa. S podpory vybavili aj miestny kostol. Okrem toho získalo 200 detí podporu na jedlo, pitnú vodu, zdravotnú starostlivosť, oblečenie a školské pomôcky na jeden rok. Tieto deti postupne zapájajú aj do projektu Adopcia na diaľku®.

Posledným darom bola tisícka párov ponožiek z firmy TatraSvit. Časť z tohto daru predstavili Svätému Otcovi, zvyšok odovzdali na úrad pápežského almužníka, ktorý ich distribuuje pre ľudí v núdzi a bez domova, o ktorých cez tento úrad Svätý Otec stará a vykonáva i svoju sociálnu službu a pomoc.( TK KBS, ml; ml ) 20230122004   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]