[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Začína sa Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov
P:3, 18. 01. 2023 13:38, ZAH

Vatikán 18. januára (VaticanNews) Dnes, v stredu 18. januára, sa začína Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov, ako to pripomenul pápež František v nedeľu pri modlitbe Anjel Pána:

„Drahí bratia a sestry, od 18. do 25. januára sa uskutoční tradičný Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov. Tohtoročná téma je prevzatá z proroka Izaiáša: „Robte dobro, domáhajte sa práva“ (1,17). Ďakujme Pánovi, ktorý verne a trpezlivo vedie svoj ľud k plnému spoločenstvu, a prosme Ducha Svätého, aby nás osvietil a podporoval svojimi darmi.“

Tému Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov tento rok vybrala Rada Cirkví Minesoty spoločne s Dikastériom na podporu jednoty kresťanov.

Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov vyvrcholí na sviatok Obrátenia sv. Apoštola Pavla v stredu 25. januára, keď bude Svätý Otec František o 17.30 predsedať druhým vešperám pri hrobe apoštola v Bazilike sv. Pavla za hradbami, za účasti delegátov z rozličných kresťanských cirkví.

Rímska diecéza bude v rámci tohto týždňa sláviť  ekumenickú vigíliu vo štvrtok 19. januára o 18.00 vo Farnosti Sanata Maria dele Grazie in Trionfale. Rozličné ekumenické podujatia sa uskutočnia aj v Bazilike Santa Maria in Trastevere.

Sväté omše vo viacerých východných katolíckych rítoch sa budú sláviť v Eucharistickom ekumenickom centre v Kostole Santa Maria in Via Lata nachádzajúcom sa na Via del Corso. Prítomní budú študenti rozličných rímskych kolégií.

V stredu 18. januára o 18:30 v Kostole sv. Jozefa in Trionfale bude bizantínsku liturgiu sláviť otec Mark Semehen – rektor ukrajinskej katolíckej baziliky Santa Sofia v Ríme a poskytne aj svedectvo.

V súvislosti so začínajúcim sa Týždňom modlitieb za jednotu kresťanov pápež František veriacich v závere dnešnej stredajšej generálnej audiencie vyzval:

„Na začiatku „Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov“ pozývam každého z vás, aby ste sa modlili a pracovali v prospech toho, aby sa medzi všetkými veriacimi v Krista čoraz viac potvrdzovala cesta k plnému spoločenstvu, a zároveň vás povzbudzujem, aby ste sa nasadili byť v každej oblasti života budovateľmi zmierenia a pokoja.“( TK KBS, VaticanNews, zk; rp ) 20230118026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]