[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predstavení vincentských rehoľných spoločenstiev u nuncia Girasoliho
P:3, 16. 01. 2023 16:15, DOM

Bratislava 16. januára (TK KBS) Predstavení duchovnej rodiny sv. Vincenta sa dnes na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave stretli s apoštolským nunciom na Slovensku Mons. Nicolom Girasolim.

Generálna predstavená Kongregácie Milosrdných sestier sv. Vincenta – Satmárok s. Irena Kopanicová, provinciálna predstavená Spoločnosti Dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul s. Damiána Poláková a provinciál Misijnej spoločnosti p. Tomáš Brezáni predstavili otcovi nunciovi svoje spoločenstvá, hovorili o kandidátovi na blahorečenie Jankovi Havlíkovi, poukázali na svoju prácu medzi najbiednejšími a taktiež vyrozprávali príbeh zbierky Boj proti hladu, na ktorej participuje celá vincentská rodina na Slovensku a poukazuje tým na duchovný rozmer spájania chariziem rôznych diel na jeden spoločný cieľ.

Nuncius Girasoli sa veľmi živo zaujímal o diela, ktoré vykonávajú zasvätení v duchu sv. Vincenta či už ide o hospice alebo školy. Taktiež ho zaujímali duchovné aktivity vincentskej rodiny a formácia spolupracovníkov cez združenie Mariánskej mládeže, Rodinu Nepoškvrnenej a ostatné spoločenstvá.

Vincentská rodina je označenie všetkých združení, ktoré žijú charizmou sv. Vincenta de Paul. Na Slovensku patria do tejto skupiny Misijná spoločnosť (vincentíni), Spoločnosť Dcér kresťanskej lásky (vincentky), Kongregácia Milosrdných sestier sv. Vincenta – satmárky, Spolok sv. Vincenta, Spolky kresťanskej lásky, Združenie mariánskej mládeže, Združenie Zázračnej medaily, Rodina  Nepoškvrnenej, Máriine sestry, Depaul Slovensko a misijní dobrovoľníci pod názvom MISEVI.

Zdroj: kvrps.sk sr. Hermana Matláková, SMVS( TK KBS, kvrps, hma, ml; pz ) 20230116025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]